Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy holttest...

Lehetséges, hogy egy holttest a halál után évtizedekkel is ilyen jó állapotban legyen?

Figyelt kérdés

Van a YouTube-on egy videó, a címe: My Dead Great Grandma's Coffin In My Own Backyard. Linket inább nem teszek be, csak erős idegzetűek keresennek rá.



A videóban szereplő holttest elvileg 1945 óta halott. Tehát, még ha a 2005 környékén is készült a videó, akkor is már 60 (!) éves.


Ennek ellenére, elég jó állapotban van. El van színeződve barnára, és csupán csak ennyi! Szerinten már csak csontoknak kéne ott lenniük, de ez még csak szét sincs rohadva.


A másik meg, hogy a dédunokája elkezdi szájon csókolgatni úgy, hogy nem hányja el magát.



Elnézést kérek a morbid kérdésért! Illetve tényleg csak az keressen rá, aki bírja az ilyesmit!


(Csatoltam szavazást is, de ha lehet, akkor fejtsétek ki válaszban! Köszi!)



2022. jún. 19. 13:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljesen lehetséges.
Nem, ez egy kamu videó.
Nem tudom.
Egyéb.
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mumifikálódás.
2022. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellően száraz a levegő, elméletileg lehetséges. Persze az is kell hozzá, hogy ne férjenek hozzá állatok.
2022. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Magyar László András "A ​vámpírokról – 1755–1756" c. könyvében olvastam sok korabeli és 16-17. századi forrást a vámpírokról, a vámpírmítosz terjedéséről.

Azt, hogy a halottak felkelnek éjjel a sírjaikból, és zargatják az élőket, sok esetben az akkor érthetetlen eredetű betegségek mellett azzal magyarázták, hogy az évekkel, vagy akár évtizedekkel korábban eltemetett holttesteken "nem fog az idő", és exhumálva őket egészen emberinek néznek ki. A magyarázat, ahogy fent is írták, a koporsó tökéletes záródása és az ebből adódó száraz, nem cserélődő levegő, a lebontó baktériumok, állatok, egyebektől való elzártság, és persze hogy földmozgás, áradás vagy ilyesmi se tegyen kárt a koporsóban. Már nem emlékszem a pontos számokra, de talán minden tizedik koporsónál írták, hogy sokkal később kezdődik meg a lebomlás, ha elkezdődik egyáltalán, és elvétve, de lehet találni 30-40 éves, mumifikálódott holttesteket is.

Úgyhogy bár van rá esély, hogy kamu legyen a videó, ilyen abszolút előfordul.

2022. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, én csak azért csodálkoztam, mert pl. itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok.. azt írják, hogy hamar felpuffad, szétrohad, stb.

De akkor ezek szerint, jó esetben meg is tud maradni jó állapotban.

2022. jún. 19. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nagyon élethű bábukat lehet kreálni... Pl. filmes jelenetekhez, ami nem CGI. Szóval inkább kamu mint nem...
2022. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Tudja fene, nekem is elég para.

Nem maga a holttest, hanem a pasi reakciója.

Mumifikált holttesteket egyébként a mai napig találnak a megfelelő körülmények között, de nem hiszem, hogy sok embernek lenne gusztusa csókolgatni őket, akármilyen rokoni szálak kötik őket össze...

2022. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekrofíliáért nem vitték még el véletlenül a yardok...?
2022. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

@6 Sőt, ha jól értettem a halála után született, tehát nem is ismerhette. Egy normális ember a saját anyjával nem csinálna ilyen, nemhogy olyannal, akivel soha nem találkozott élve.


@7 Hát, végül is ezzel már nem árt senkinek. De, hogy miért kellett felvenni és feltölteni a netre, az már más kérdés. Ha ennyire szereti, megtisztelhetné azzal, hogy ezt csak a négy fal között csinálja.

2022. jún. 20. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!