Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet velem?

Mi lehet velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok. Barátommal pár hónapja élünk szexuális életet. Sajnos megesett egyszer hogy kiszakadt, de rögtön észrevettük (szárít a gumi és nem voltam elég nedves :/). Ez a menstruációm előtt volt olyan két vagy két és fél héttel. Tudni kell hogy a menstruációm nem rendszeres, így megesik hogy korábban jön meg vagy késik. Most is késett, ami miatt eléggé bepánikoltam, és a stressz tovább is tolta. Voltak tipikus tüneteim, másfél héttel előtte mellfájás, ingerlékenység, falási rohamok. Négy nap késés után csináltam egy x-epil tesztet, ami negatív lett. Ettől eléggé megnyugodtam. 5-6 nap késés után megjött. Szokásosan pontosan 7 napig volt meg, elég erős vérzésem volt. Elmúlt és szokásosan ment tovább minden. A ciklusomnak nagyjából megfelelően (ugye mert nem pontos), érzékeltem a szokásos peteérési tüneteket. Elkezdődött a szokásos erősebb fehér folyás meg ilyenek. Azonban kb egy hete a családon végigindult egy ilyen vírus szerűség. Kb egy három napos hasmenés. Egyik nap estére rosszul lettem, belázasodtam. Másnap a gyomrom nagyon fájt, nem volt étvágyam és nagyon durván motyorgott állandóan, mint amikor emésztesz,csak szó szerint állandóan. Ez pár napig így volt, 1-2x volt hasmenésem, majd mára rendbejöttem teljesen. Viszont kicsit még felpuffadtam ma, de ez velem viszonylag gyakran megesik. Másfél héttel vagyok a mesntruációm előtt és ahogy kell pontosan el kezdett érzékeny lenni a mellem. Viszont ma volt egy kis pánikroham szerűségem, de nem tudom minek mondjam. Megnőtt a pulzusom, hányingerem lett, mintha kő lenne a torkomban, remegtem és elkapott a sírhatnék. Pár percig tartott majd rendbe jöttem. Tudom kicsit hosszúra sikeredett de igyekeztem mindent pontosan leírni. Lehet most hülyének néztek, viszont az lenne a kérdésem hogy lehetek e terhes? Túl sokat hallottam itt gyk-n hogy negatív teszt és menstruáció mellett az lett stbstb. Sajnos a hasmenés, haspuffadás és egyéb dolgokra hajlamosan beképzelem hogy ezek terhességi tünetek és bepánikolok. Nagyon remélem hogy tudtok valamit segíteni, hogy kell e aggódnom. Előre is köszönöm!

2022. jún. 20. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem kell aggódni. Igazából ez a sok dolog simán össze jöhet egyébként is.


Az x epil tesztet amúgy én nem ajánlom, vagyis hat nővérem tanácsa kapcsán én sem azzal indítottam már. Én kb mindig 1000 Ft korulit veszek, bejött eddig .


Ezek olyan tünetek ami amúgy lehet bármi mastol. Szerintem csinálj még egy tesztet. Illetve ha negatív de továbbra is lesznek gyanús panaszok, irány a nőgyógyász . Sőt, inkább azt ajánlanám elsőre. De nyilván tudom nem olcsó mulatság :) Illetve lehet semmi gond nincs.


Én is párszor szentül hittem ( annak ellenére hogy meg nem szerettem volna ) hogy terhes vagyok, pedig csak a stressz munkálkodott, okozott gorcsot, puffadast stb .


Egyébként nyugodtan használjátok sikositot , főként víz bázisú, illat stb mentest, a többi irtitaciot okozhat.


Másrészt megbízható márkákat, pl én durexben meg nem csalódtam :) ( bár nyilván mindnel lehet hiba )

2022. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Durexet használtunk, sajnos még is megesett. Azért nem vettem drágább tesztet meg nem is aggódtam eleinte, mert rögtön észrevettük.

Korábban volt már hogy beképzeltem minden tünetet és nem lett semmi, ezzel nyugtatom magam. + Hogy tényleg minden más rendben van és a peteérés stb... Csak aztán néha bepánikolok hogy mi van ha mégis. Azért remélem nem kell aggódnom annyira. Tesztért nem tudom mikor tudok eljutni sajnos. Nőgyógyászhoz meg elég sokáig nincs időpontom, de már kértem.

Viszont fogok szerintem sikosítót használni, beszélek a barátommal.

Ja és előző hónapban volt húgyuti fertőzésem és lehet, vagy több mint valószínű hogy átment a hüvelyemre, de kezelve lett. Ez is sokat mindent megzavarhatitt

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat

2022. jún. 20. 23:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Oo és még szeretném hozzá tenni hogy nem csak hogy nagyon intenzív, de darabos is volt a vérzésem, ami ugye a leváló nyálkahártya. (Javítsatok ki a ha tévedek). Így lehetetlennek kéne lennie a terhességnek ugye?
2022. jún. 21. 00:03
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 voltam :)


Fiatal vagy :) Nyilván ijesztő lehet ha ilyeneket tapasztalsz, de nem kell megijedni. Érdemes otthon tartani 1db tesztet, nagyjából közép arkategoriást.

Egész hosszú a lejárati idejuk .


Húgyúti stb fertőzés okozhat folyast, erre érdemes figyelni.


Illetve érdemes össze barátkozni egy nogyogyasszal , ha rendszeres nemi életet élsz. További ilyen esetek orvoslására. Ha jól értem, esemény utáni tablettát nem igényeltél a szakadás után?


Beszeljetek meg :) de igazából neked is és neki is jobbat tesz, illetve keressetek számotokra megfelelő gumit, pl ami sikositottabb.


Ilyen intenzív vérzés elég gyanús, hogy terhes nem vagy . Ha meg is esik hogy valaki menstrual mikor terhes, az gyengébb vérzés . De mindenképp menj el a megbeszélt időpontra. Az orvos tud biztos tanácsot adni és megnyugtatni:)

2022. jún. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! PMS esetleg? Hasonlóak a tünetek, bár eléggé fiatal vagy. :(
2022. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eléggé félek :( tényleg mindig mindenre figyelünk és idegesítő hogy történt egy ilyen és ennyire félek. Az van előttem, hogy tönkre mehet az életem.

De nem, nem igényeltem esemény utáni tablettát.

És még arra tudok gondolni hogy visszajöhetett kicsit ez a húgyúti fertőzés vagy felfáztam.

És igen, nagyon nagyon intenzív volt a vérzés, ami nálam 1-2 alkalmanként szokott. Darabos volt és erős, ahogy már mondtam pontosan hét napig ahogy szokott.

2022. jún. 21. 10:08
 7/9 A kérdező kommentje:

Még azt tudnám hozzá tenni, hogy a párom minden elélvezés után elmegy pisilni, így a húgycsőben nem igen maradhatott sperma, és mivel rögtön észrevettük, így max előváladék kerülhetett belém, az meg így nem tartalmazhatott spermát. Tudom nagyon túlaggódom de eléggé félek.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy azt a minimális esélyt is a legminimálisabbra kellett hogy csökkentse.

Egyszerre nyugtatom magam és beszélem be magamnak (remélhetőleg) a dolgokat ://

2022. jún. 21. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Fiatalon én is mindenfélébe beleképzeltem a terhességet, annyira rettegtem tőle, hogy megtörténik. Biztosan nem vagy terhes.

Így az olvasottak alapján viszont az ragadta meg a figyelmem, hogy nagyon erős és darabos vérzést is tapasztaltál. Azért ha ez gyakrabban előfordul, mindenképp konzultálj nőgyógyásszal, mert pl. én is azt hittem, hogy természetes, de nálam kiderült (nagy alvadt vérpacák voltak, akkorák, mint egy 20 forintos), hogy betegséget jelez.

2022. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

Kicsit megnyugodtam, ma tényleg semmi bajom nem volt.

Sikerült tesztet vennem és reggel megcsinálom, majd írok. Nőgyógyászhoz pedig időpontom szerint megyek majd mindenképpen.

2022. jún. 21. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!