Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végtag szárasság! Mitől lehet???

Végtag szárasság! Mitől lehet???

Figyelt kérdés

Lassan beleőrülök! Mindig is szokásom volt este bekrémezni a kezem, lábam, mert olyan érzésem van, mintha szárazak lennének. Nos, amióta beköszöntött a meleg, szinte kibírhatatlan lett a helyzet. Szó szerint olyan érzésem van, mintha a végtagjaim homokkal vagy porral érintkeztek volna, és nem tudom lemosni!

Különböző krémet használok, de kb. tíz percenként kell újra felvinni, mert már be is itta a bőröm!!! K. 2 liter folyadékot iszok meg egy nap, szóval nem hiszem, hogy a kiszáradás szélén állok. Ez mellett még elég sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok. Nem töltök sok időt a napon, sőt..kerülöm...

Most is egy lavór vízben áztatom a lábam, mert már elviselhetetlen ez a "poros" érzés.

Niveától kezdve a Scholl-ig mindent kipróbáltam, de nincs javulás.


Valakinek esetleg ötlete, hogy ez mitől lehet???


Most hirtelen eszembe jutott a citrom..de nem hiszem...elég sok citromot fogyasztok, limonádét is napi szinten többször is, de nem hallottam még ilyesmiről. Tanácstalan vagyok.


2022. jún. 20. 23:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és az még kimaradt, hogy a hajam is olyan száraz mint a seprű, pedig nem vasalom, nem szárítom hajszárítóval, tényleg igyekszem kíméletesen bánni vele, de az utóbbi pár hétben észrevettem, hogy tiszta seprű, és kitöredezett. :/


Lehet, hogy ez kapcsolódik a fentiekhez :(

2022. jún. 20. 23:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány?
2022. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hormonprobléma is okozhat ilyet
2022. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Az a két liter folyadék ebben a melegben nem valami sok. Én van hogy megiszok négyet is
2022. jún. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lencsefőzelék ***** válasza:
57%

Végtag szárasság -> Végtagszárazság

Ez mellett -> Emellett

Egyébként természetes anyagokkal még nem próbálkoztál? Pl. kakaóvajjal? A Nivea meg hasonló krémek tele vannak káros adalékanyagokkal (pl. nátrium-lauril-szulfát), kiszárítják a bőrt.

„Tudományosan igazolt, hogy a Sodium Lauryl Sulfate bőirritáló tulajdonságú, használata kiszáradáshoz, pirosodáshoz, gyulladáshoz (pl. ekcéma) vezethet. Tudósok szerint az SLS a leggyakoribb bőrallergén anyag.”

[link]

2022. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igyál 3 litert, nyár van, most több folyadék kell és menj el háziorvoshoz, mert egy kivizsgálás nem ártana.
2022. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, nekem pont fordítva télen szárad ki a bőröm, leginkább a kezeim mint a legtöbb embernek. Menj el bőrgyógyászhoz.
2022. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!