Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta szőlők léteznek...

Milyen fajta szőlők léteznek amiket nem kell vagy nem muszáj permetezni? Időt állók,fagy tűrők,szárasság,meleg tűrők. Vannak ilyenek?

Figyelt kérdés

Olyan fajta szőlőt-szőlőket szeretnék amit több dologra lehet hasznosítani,például:csak csemegézünk belőle,szörpöt vagy lekvárt készítünk de akár máshoz is fel lehet azt használni,mondjuk hogy finom bort vagy pálinkát is lehetne belőle készíteni ha úgy szeretnénk.

Léteznek ilyen fajta szőlők?

Ha igen hogy hívják ezeket?

Tapasztalatokat szeretnék kérni.



2021. okt. 4. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem létezik
2021. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mindenhol ilyent ültettek volna, nem kellene nemesíteni.
2021. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Amit nem kell permetezni az álltalában olyan is. Azt tudod csinálni hogy olyat választasz ami pár permetezéssel el van. Nekem még régi fajták vannak két hetente permetezni kell 8-9 alkalom egy évben. Direkttermőből az Otelló finom enni. A lekvárja is rendkívül finom. Bora tisztán elég vad ízű és nem áll el egy évig. Meg nem romlik de az íze még rosszabb lesz. Más szőlővel szoktam össze szüretelni. Otellót a szomszéd nem is permetezi. Én szoktam a többivel együtt. A másik ilyen az Izabella . Szintén direkttermő nem kell permetezni. Illatos finom. Viszont ha teljesen beérik potyoghat. Lekvárnak is kiváló. Bora olyan amilyen. A direktermő szőlők bora sokkal rosszabb minőségű mint a minőségi szőlőé. Locsolni mindet kell ha aszályos év van.Pláne a friss ültetést.
2021. okt. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy az utolsó írja, direkt termő fajták. Othello, Konkordi, Nova, Izabella, Delaware, faluhelyen sokaknak van ilyen szőlője. Elég ha vesszőt elszúrsz a földbe úgyis gyökeret ereszt.

Nagyon esős időben nemelyiket még így is lekell permetezni habar megvannak permet nélkül is. De bornak nem az igazi. Frissen kiforrva még iható is.


Nemes fajták közül nálam a Zalagyöngye az ami szívósabb ritkábban permetezendő.

2021. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Na, azért nem ennyire rossz a helyzet.

[link]

Ezek jobb években teljesen permetezés nélkül is megvannak, de azért veszélyes, csapadékos nyarakon ezeknek is kell némi permetezés, mint mindennek. Legfeljebb ezeket nem kell hetente permetezni még olyankor se, mint az érzékeny szőlőket, hanem csak a legrosszabb időkben 2-3 alkalommal.

A minőségük változó, pl. a Palatina meg a Pölöskei muskotály első osztályú csemegeszőlő, viszont a Moldova meg a Teréz azok csak szépek, meg nem rosszak, de nem is jók.

A fenti linken találsz fajtákat, utána direkt a kinézett fajtákra keress, és egy-két alaposabb oldalon a hibáikat is megtalálod (ha van hibájuk), nem csak az előnyeiket. Még azt is, ha nem valami különleges az ízük.

Az említett Othello amúgy csak a peronoszpórát tűri elég jól (de volt már azért az is peronoszpórás), viszont a lisztharmatra és kocsánybénulásra kimondottan érzékeny.

Lekvárnak én még csak Othellót és Izabellát hallottam.

Bort bármelyik szőlőből lehet készíteni, de azért a csemegeszőlők bora nem olyan, mint a direkt erre nemesített fajtáké. A direkttermők borában is leginkább akkor sok a metilalkohol, ha héjon erjesztik a jobb szín miatt, de frissen préselve ez nincs, mert a metilalkohol a pektinből lesz.

2021. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát,esetleg van aki ezeket az időt álló szőlőket ki próbálta már?
2021. okt. 4. 20:05
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Háztáji kertben a szőlő az egyik ritka gyümölcs amit nem kell permetezni, mert ott mindegy hogy egy tövön 7 kg szőlő van vagy pedig 9 kg a szüret idején, mert éppen elkapott valami aranyszínű sárgaságot vagy más betegséget.

Nekem korai augusztusi-szeptemberi szőlőim vannak, sosem permetezem, csak metszem őket, hatalmas terméshozamaim vannak és kiváló minőségűek mind a csemege mind a borszőlőim.


Szőlőfajtáim:

Kozma Pálné muskotálya

zalagyöngye

Palatina R.

Anita

Bianca R.

Szürkebarát

2021. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Persze. Azért írtam mert van tapasztalat Otellóval és Izabellával. Izabella csak két három tőke van. Egyiket még nagyapám ültette. Van vagy 40 éves. Fel van futtatva ki lehet alá ülni. Terem vangy 40 kilót az az egy tőke.
2021. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Vslamiért nàlam a Zalagyöngye is könnyen megbetegszik pedig többször olvastam itt hogy alig kell permetezni
2021. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Vannak, nekem is van. Egy gond van vele: fogalmam sincs a fajtájáról! Mert még ugye apám hozta a nagymamám-féle portáról, a másikat a nagybátyáméktól hozta és oltotta be ki tudja honnét származóval, szóval érted. Tényleg nem lettek soha permetezve meg locsolva meg semmi, csak metszve. A lényeg: járjál nyitott szemmel, érdeklődj, ha régi, elhanyagolt, ám egészséges szőlőt látsz akkor kérjél belőle oltásra valót. Szerintem.
2021. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!