Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugtalan láb szindróma - mit...

Nyugtalan láb szindróma - mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz a dolog, mert műtét miatt pont nem szabadna mozgatnom alábamat, ehhez képest már harmadik éjjel jön elő, hogy kényszermozgásai vannak a lábamnak és kb megőrülök. Propranololt és Rivotrilt próbáltam rá, de az nem hat. Valószínű a hirtelen jött mozgáshiány miatt, legalánbbis csak ezt tudom elképzelni.

Másnak milyen gyógyszer vált be? kösz



2022. jún. 23. 07:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%
egyértelműen a mozgáshiány az oka... VAlamit mozognod kellene mert felfekvésed is lesz.
2022. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

hát ... csak hogy? ha megmozdulok, fáj, és elvileg nem is szabadna.

na dfe tegyük fel h oké, megpróbálom, akkor az a kérdésem h ilyenkor a lényeg h a lábamat kellene mozgatni vagy úgy egészben mozogni?

2022. jún. 23. 09:21
 13/21 anonim ***** válasza:

KÉRDEZD MEG AZ ORVOSODAT! (telefonon!)

Senki nem tudja KONKRÉTAN, mi történt veled, milyen a jelenlegi állapotod, miért kell mozdulatlanul feküdnöd (ezt kétlem, akkor nem engedtek volna haza, valamit félreérthettél), meg ö tudja megmondani, szabad-e, mennyit és mit mozogni, hogy ne legyen tényleg bajod belöle.

2022. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

oké, értek én mindent, csak páran mintha nem ebben az országban élnétek.

nem értettem semmit félre, még a mentőt is inkább visszaküldtük, mert gáz kórházba akartak vinni, ahol elcsesztek volna mindent stb stb, azaz igen, súlyos sérüléssel is otthon feküdtem 4 napot.

most éppenséggel senki se tudja, pontosan mi történt velem, a jelenlegi állapotomat hát a háziorvos kb annyira, hogy rendszeresen véletlenül más gyógyszerét írja fel nekem, stb.

én tényleg azért kérdeztem itt, mert nincs más lehetőségem, és gondoltam, valaki tud esetleg egy tuti hatásos gyógyszert, onnantól már megoldom.

de oké, hát akkor ahogy mindig, most is teszem a legjobb belátásom szerint, aztán meglátjuk ...

na meg az orvost elérni telefonon? ne viccelj, ilyen egyszerűen nem létezik nálunk sajnos. ugye nálunk valaki vagy erősen besegít a saját kezelésébe vagy reszeltek neki ... ez miért fura valakinek?

2022. jún. 23. 14:34
 15/21 anonim ***** válasza:

JA, ha nem mentél orvoshoz - normális ember bemegy egy baleset utána kórházba, mert ott vannak hozzáértö emberek -, és csak a saját fejed után döntöd el, mit kellene meg hogyan, akkor nem csoda, ha bajok vannak veled, meg az állapotoddal.

Csak utána, ha nem vagy rosszul gyógyulsz és maradandó károsodásod lesz, ne az orvosokat szidd a saját hülyeséged miatt, nem ök, hanem te vagy az oka, ha nem jössz rendbe!

2022. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Műtét előtt az aneszteziológusnak valamennyi gyógyszeredről, még az étrend-kiegészítőkről is tudnia kell! Rendkívüli felelőtlenség lenne itt a nyugtalan láb szindróma kezelésére alkalmazott gyógyszereket javasolni, mivel ezek indikálása neurológus szakorvosi kompetencia, még csak nem is háziorvosi hatáskör! Annak a háziorvosnak, aki a beteg "rendelésére" felírja a Rivotrilt pedig minden elismerésem... A saját belátásod szerinti gyógyszerelést pedig sürgősen be kellene fejezni, mielőtt komolyabb probléma lesz.
2022. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

na de leírtad a klucsát az egésznek ... a "hozzáértő emberek" !!!

igen, én pedig tudtam, h ahova vinnének, ott nincsenek, így nem mentem, hanem közben intéztem telefonon a tényleg profihoz kerülést. csak egy apr példa de 20 ilyet tudnék csak magammal kapcsolatban is: ugye nem nevenzéd hozzáértőnek azt a tarumatológust, aki RTG után se vesz észre egy szép nagy bokatörést, és azt javasolja, hogy kenegessem csak, majd javulni fog? térddel detto eljátszották ezt, és sorolhatnám a húzásaikat.

nos ők lennének, akikre rá kellene bíznom magam? ne vicceljünk ... saját érdekemben meneküljek inkább.

de most komolyan, mi a baj abban, ha én ismerek ténylegesen profit, és inkább kivártam azt a pár napot, még ha meg is őrültem a fájdalomtól? de így is jobban jártam sztem, mert ha késéssel is, de így tényleg jó kezekben leszek. úgy meg ?????


a másik: neurológusi kompetencia. oké, és igaz. na de amikor 5-6 hónapos várólista van a a neurológushoz, akkor olyan nagy csoda, ha a háziorvos próbálkozik, vagy ha egyetért azzal, amit kérek, akkor felírja? aztán legutóbb is elém tett a neurológus egy táblázatot, hogy trig.neuralg. preventiojára miket lehet kérni, és közölte h válasszak, mert ő nem szeret a páciens helyett dönteni, hiszen a beteg tudja, h neki melyik a lehatásosabb. így is lett, kiválaszottam, és azt adta. most akkor mennyiben is volt szükség erre a körre?

az anesztest már le se írom, lényeg h legutóbb is abból állt a konzultációnk, h körbetelefonálta pár kollegáját, mert fogalma se volt, mi az a 3-4 dolog, amit szedek (jó, ez túlzás, kettőt ismert a négyből, meg az is igaz, h egy fiatal kezdő volt, de akkor is durva).

szóval alapból és elméletileg mindennel egyetértek, amit leírtál, csak nem ebben az országban működnek úgy a dolgok, ahol ezeket szépen be is lehetne tartani. a hozzáértés már rég hiányzik sajnos. ha Te vagy a kivétel, akkor elnézésedet természetesen.

2022. jún. 23. 16:49
 18/21 anonim ***** válasza:
HA egy "profit" tudtál magadnak intézni, akkor továbbra is töle kellene javaslatokat kérni, nem pedig teljesen laikus emberektöl!
2022. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
18# persze a gyakorira nem írhat orvos..
2022. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es: elvileg írhat, meg írhat olyan is, aki nem orvos, de azt állítja magáról, meg írhat a szomszéd is, akinek esetleg van 8 általánosa. Másrészt hiába orvos valaki, ha nem ismeri a konkrét esetet - mert itt nem egész világos, miröl van szó, lehet, hogy bokatörés, lehet, hogy térd, vagy mindkettö vagy egész más - meg a beteg konkrét állapotát, akkor nem tud megfelelö kezelést, gyógyszerezést elöírni!

Ha most javasol a kérdezönek valami erösebb nyugtatót például és utána kiderül, hogy azt a mütét elött legalább egy hónappal nem szabad szedni - mert van ilyen! - akkor adott esetben nem lehet a kérdezöt megmüteni, egy hónpa múlva meg már nem lehet normálisan meggyógyítani!

2022. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!