Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet,hogy még mindig...

Mitől lehet,hogy még mindig viszket néha lent amikor már vagy 10 napja borotválkoztam?

Figyelt kérdés
Néha néha visszajön de akkor órákra. Mi lehet a gond? 16 vagyok és először csináltam. Köszi a válaszokat előre is.

2022. júl. 3. 23:04
 1/6 anonim válasza:
87%
Ez alapvetően normális. Attól viszket, hogy nől vissza a szőr, illetve a visszanövő szőr szúrja a bőrödet. Ha esetleg olcsó borotvát használtál vagy nem vagy gyakorlott, akkor attól is lehet, hogy túlzottan irritáltad az érzékeny bőrt. Ha pár napon belül elmúlik akkor nincs baj. Ha vérzik/fáj/kiütést találsz akkor természetesen érdemes megnézetni orvossal.
2022. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen,első alkalom volt. Szőr növésével ellentétesen csináltam,borotvahabbal. Ez így jó technika? Ha rossz,lehet,hogy ezért van?
2022. júl. 3. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat, kinek mi valik be, de az van, hogyha ellentetesen borotvalod, akkor az nagyon csunya szorbenoveseket tud okozni. Cserebe simabb az eredmeny, de nem biztos, hogy megeri.

Persze lehet valakinek nem okoz, nem tudom, de azert ezt nem art tudni.

Nagyon fontos meg a jo borotva, legyen 5 penges, az a tuti.

Az olcso, 2-3 penges eldobhatos borotvak nem tul jok.

Ha tul hosszu a szor, celszeru eloszor levagni kisolloval, ugy konnyebb borotvalni.

Viszont ettol fuggetlenul viszketni fog szerintem meg egy darabig, nekem iszonyatosan viszketett az elso par borotvalasom utan, ahogy nott vissza a szor, de ez valahogy az evek soran elmult, megszokta a borom gondolom, mar egyaltalan nem kellemetlen.

2022. júl. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Körübelül neked hány nap volt?
2022. júl. 3. 23:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi hany nap?
2022. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bőr szárazság?
2022. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!