Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szédülés: Milyen magyarázatai...

Szédülés: Milyen magyarázatai lehetnek annak, hogy hintázáskor szédülök, míg régebben egyáltalán nem szédültem?

Figyelt kérdés

Szédülés: Milyen magyarázatai lehetnek annak, hogy hintázáskor szédülök, míg régebben egyáltalán nem szédültem?

Néhány információ, majd a kérdés pontosítása:

Régen amikor busszal utaztam, rendszerint szédültem. Autóban is szédültem, de kevésbé, mint a buszban.

Néhány éve valamelyest hozzászoktam a buszhoz, de kanyarokban muszáj vagy előre néznem vagy ki az ablakon messzire. Van olyan hosszú kanyar, amit még így sem bírok (Erzsébet híd, budai oldal).

Régen nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sokat hintáztam és az esetek többségében a fejem már a rúd felett volt – ha oldalasan nézzük. Sokszor ugrottam ki a hintából, de sose szédültem. Majd eltelt valamennyi idő úgy, hogy egyáltalán nem ültem hintába (néhány év) és amikor ismét hintába ültem és CSAK EGY KICSIT meglöktem magam, azonnal szédülés fogott el. Nagyon-nagyon minimális hintázást (legfeljebb 70-70 cm kilengésnek gondolom, ami igen kicsi) kibírtam, de azon túl azonnal jelentkezett a szédülés. Még meg se tudtam közelíteni a csúcsot, amit régebben elértem, sehol a közelébe nem értem annak.

A hintázás abbahagyása óta már sok-sok év telt el. Mindahányszor próbálkoztam, a szédülés azonnal jelentkezett, mikor az említett szintet túlléptem.



2022. júl. 4. 04:29
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlen van rá magyarázat. Régen bírtad, most nem.


Feltételezem nem szokott fájni a derekad. 60 évesen majd fog, ebben biztos lehetsz. Akkor is feltehetsz majd egy kérdést, hogy bezzeg 30 évesen nem fájt most meg igen, mitől lehet.


Nem kell erre rápörögni.

2022. júl. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Magyarázat mindenre van (valami valamiért történik) legfeljebb nem látjuk azt. Nem történik semmi sem a semmiért. Másképp fogalmazva: Semmi sem történik ok nélkül.

Derékfájásra is van magyarázat (szervezet romlása, gyenge vérellátás), de a szédülés számomra nem könnyen megfogható dolog. Arra tudok gondolni, hogy a kapott információkat valamiért (gyenge vérellátás vagy máshova fókuszál a szervezetem vagy én magam az információ feldolgozásában) nem tudom kellő sebességgel feldolgozni és a rendszer túlterhelődik.

Tudományos oldalról kívánok utána járni a kérdésnek. A tudomány mélyen vizsgálja az aprónak tűnő összetevőket. Tehát ilyen válaszokat várok.

2022. júl. 4. 05:57
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Öregedés, elszokunk tőle. F1 pilóták, sportolók bírják mert benne vannak.
2022. júl. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, ja. Elszoktál tőle. Ha többet erőltetnéd, hozzászoknál ismét. De nem egyből, csak idővel...
2022. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Mondjuk én még a liftben is rosszul tudok lenni.

[link]

2022. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!