Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy kutyamedencénk, abban...

Van egy kutyamedencénk, abban miért ne fürödjenek a kisfiaim, ha egyszer nem volt benne kutya (és nem is lesz soha mivel nincs is)? Alkalmas a megerősített kutyamedence gyerekmedencének (120x30as)? (5 év 2 évesnek)

Figyelt kérdés

Miért nem javasolják gyerekeknek az ilyen típusú összehajtható , harmonika-szerűen összehajtható, (fél)merevített medencét? Piszokul stabil, sokkal jobb, stabilabb és erősebb, mint a sima gyerekmedence.

Tavaly megvettük, kérdeztük, hogy gyerekeknek jó-e, mert itt gumimedence ezek azonnal tönkremennek, ez erős, mondták, persze, semmi baj, most idén is ránéztünk az oldalra, ki van írva, hogy gyerekeknek nem alkalmas. Miért? Sajnos nem tudok a bolttal beszélni. De miért?

A felfújhatót a macskák kb 4-10 óra alatt szaggatták szitává, sokszor, még az idegen macskák is itt élesítették a karmaikat. Végre megvettük a merevfalút, az szétment a napon, vagy összetört a garázsban, túl kicsi is volt. Sok helyet foglalt. Neten szuper összehajtható (kutya)medencét találtunk. Stabil, nem mély, csak felfrissülési szándékkal vettük, nyilván nem ebben tanulnak meg úszni, csak felfrissülnek, amíg a nyári szünetben mamáznak pár hétig.

Mamához ezt vittük, ebben elvannak, amíg mi is ott vagyunk mellettük. Semmi kilógó alkatrésze nincs, nem tudják leereszteni, erős, nem csúsznak el, mindekettőjük belefér, még jól is néz ki, nem gagyi. Erre most kijelentik, hgy ne használják gyerekek?

Mi okból? Neten nem találtam semmit. Javaslat?

(anyaga ugyanúgy pvc mint a rendes medencéknek).... Veszélyes lenne? Semmi infő nincs.

Nem értem.

Köszi, ha van tipp és ötlet.

És nem, nem dobjuk ki, ezt tavaly hallottam, hogy ilyet vegyünk gyereknek, ezek sok évig megvannak, ha nem kutyának vesszük. Eddig 100%-ban bevált, így eszemben sincs leszerélni, de azért kicsit megijedtem, hogy mi oka lehet.....

Bocs, hogy hozzsú lett.



#probléma #PVC #balesetveszély #gyerekmedence #kutamedence #egészségre ártalmas
2022. júl. 4. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Fene tudja, hogy miért. Ha gyerekre veszélyes lenne, akkor állatra is, így azt kizárom.
2022. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyesmi gyereknek is: [link]

Lehet, hogy a kutyamedence anyagából olyan anyagok oldódhatnak ki, amik gyerekeknél nem engedélyezettek vagy egyszerűen a megfelelő tájékoztatás hiányzik csak belőle, hogy kizárólag felnőtt felügyelete mellett használható.

2022. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerekjátékot árulsz, akkor mindenféle hitelesítésen át kell menned, balesetbiztosági, károsanyag, stb..

Nyilván a gyerek is beleülhez, semmi baja nem lesz, csak a gyártó nem vállal felelősséget ha a gyerek elcsúszik és a fél fogsora felkerül az orrüregébe.

2022. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lesz a válasz: "egyszerűen a megfelelő tájékoztatás hiányzik csak belőle."



Szinte 100%,hogy káros nem oldódik ki belőle, különben nem árulhatnák.

2022. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek.
2022. júl. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!