Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért volt véres a székletem?

Miért volt véres a székletem?

Figyelt kérdés
Többször volt, hogy megrepedt a végbél nyílásom (még fiatalabb koromban), 1-2 napja voltam wc-n és véreset székeltem, nem volt a vérben darabka, se semmi más, csak a vér, a színe élénk piros volt, a széklet után jöhetett eléggé fájt is meg is ijedtem. Majd itt vagyok ma, és ismét megtörtént ugyan ez. Megrepedt a végbél nyílásom vagy valami más? Nem merek wc-re menni. Azt hozzá szeretném tenni, hogy nincsen aranyerem.

2022. júl. 5. 03:01
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Kollégámnak bél daganata volt és az vérzett. Szerintem sürgősen menj tükrözésre.
2022. júl. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Belső aranyér is okozhat ilyet simán.
2022. júl. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban, de mivel a kérdező írta, hogy aranyere nincs, így mindenképp javasolandó a teljes tükrözés. (ha belső aranyér, akkor is végbéltükrözésre kell menni)
2022. júl. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, orvos mindenképp javasolt. Viszont a belső aranyér kívülről nem érzékelhető, így a beteg hiheti azt hogy neki nincs aranyere. Egyébként a daganaton és a aranyéren túl még sok más is okozhat véres székletet.
2022. júl. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Végbélrepedés is simán lehet. Gyakori.
2022. júl. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mi a nemed? Mennyire szokott kemény lenni a székleted?
2022. júl. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Irány gasztroenterológus.
2022. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha élénkpiros vér volt, és nem a székletben, akkor lehet végbél berepedés, de belső aranyér is. Nálunk ezzel sebészetre kell menni, ott nézik meg és írnak fel rá kenőcsöt, vagy kúpot, illetve ha szükséges adnak beutalót proktológushoz.
2022. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!