Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covidos vagyok, 2 napja...

Covidos vagyok, 2 napja nagyon alacsony (45-55) a nyugalmi pulzusom, ezzel kórházba kellene mennem?

Figyelt kérdés

Kifejezetten a magas pulzus volt a jellemző rám nyugalomban (80-95) és apró terhelésre is felugrott. Ülő munkát végzel, testmozgást sem végzek rendszeresen.

A covid első 3 napjában lejjebb sem ment szinte 100nál a pulzusom. Két napja alacsony, mint írtam. Ma vagyok 6. napja covidos. A covid is fáradékonnyá tesz, de tényleg nagyon aluszékonynak érzem magam, amihez fejfájás és végtelen gyengeség társul. Hozzá tartozik a történethez, hogy kb egy hete nem tudok rendesen enni, mert az emésztésemet is kicsinálta a covid.

Kiszáradva nem vagyok, kb egy hete fekszem. Enyhe fájdalmat érzek a mellkasomban, de azt valószínűleg a köhögés miatt.

Mindenképpen megyek kardiológushoz amint lehet, a kérdésem most az, hogy a jelenlegi állapotom mennyire igényel sürgősségi ellátást?

A pulzusomat egy nem olcsó pulzoximérő méri, a véroxigenszintem 98-99.

A segítő szándékú válaszokat előre is köszönöm.



2022. júl. 8. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt, mikor covidos voltam, pedig előtte még bétablokkolót is szedtem a magad pulzusomra.


Ne aggódj, 2 hét múlva újra magas lesz.

2022. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Ha 40- alá megy Mentő vagy azonnal orvos ne engedd hogy lerázzanak.
2022. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A covid csinál ilyeneket, nekem pl felvitte a vérnyomásomat, a fiamnak levitte és a pulzus számot is.Amúgy 50től elfogadható, ha ennél alacsonyabb akkor beszélj a kezelőorvosoddal, hogy mit tanácsol.
2022. júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!