Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 21 éves vagyok és pár napja...

21 éves vagyok és pár napja azt vettem észre, hogy a pulzusom nyugalmi állapotban 49-52 között van. Ez nem nagyon alacsony? Félek kicsit.

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

De igen. 60 alatt bradycardiáról beszélünk,ami valamilyen szívbetegség tünete lehet,kivéve,ha sportolsz. Ilyenkor a mozgás miatti szapora szívverést úgy kompenzálja a szív,h lassabb lesz a működése,így a szív jobban bírja a terhelést.

Sportolók ezért szednek néha béta blokkolókat,h mesterségesen hozzák létre ezt az állapotot. De ha Te nem sportolsz MENJ EL ORVOSHOZ! Ki kell vizsgálani az okát.

2013. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve,bocs most nézem,h kihagytam: hormonális probléma is okozhatja(pl.pajzsmirigy alulműködés).
2013. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt is ez a helyzet úgy 2-3 napja, annyi különbséggel, hogy én 24 vagyok. Világéletemben 65-85 közötti volt a normál pulzusom, esetleg még magasabb is (pl ha stresszelek valamin), most viszont rendre mérek 50 körüli értékeket. Lehet, hogy ez a hirtelen időjárásváltozás is közrejátszik - orvosnál ma érdeklődtem, azt a választ kaptam, hogy teljesen rendben van az 50 körüli pulzus, ha egyéb tünetekkel (szédülés, gyengeség / ájulás, fizikai aktivitáskor szokatlan fáradékonyság) nem társul...


Szóval nem igaz amit az első válaszoló írt, vagyis kiegészíteném annyival, hogy makkegészséges fiatal szervezeteknél gyakran előforduló ártalmatlan jelenség is lehet.


Források:


"Quite often, sinus bradycardia is completely normal. Healthy young people, and even older people when they are in good physical condition, will frequently have resting heart rates in the 40s or 50s. It is also common (and normal) to have heart rates in this range while sleeping."

[link]


"A resting heart rate slower than 60 beats a minute may be normal for some people, particularly for healthy, young adults and trained athletes."

[link]

2013. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig,igaz. Remélhetőleg semmi bajod,de ezt csak kivizsgálás után lehet biztosra mondani!
2013. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!