Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha olyan alacsony az ébredési...

Ha olyan alacsony az ébredési pulzusom, mint azoknak, akik komolyan sportolnak, az jelent jót is? Jól terhelhető lehetnék, jó lehetne az állóképességem megfelelő edzéstől?

Figyelt kérdés
45-50 között mozog, pedig nő vagyok.
2022. júl. 8. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem így működik. A bardycardia önmagában kóros állapotot is jelezhet, ami adott esetben épp a terhelhetőséget rontja. Tehát nem összekeverendő a sportolókra jellemző lassú nyugalmi szívritmussal, ami a szív- és érrendszer adaptív válasza a rendszeres terhelésre.

Kérdés, hogy napközben milyen pulzus értékeket mérsz; ha ébren is alacsony, akkor mindenképpen kivizsgálás javasolt, mielőtt bármiféle komolyabb edzésbe kezdesz.

2022. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sportolok eleget (csak nem komolyabban) és voltam már kardiológusnál más miatt, számos nyugalmi EKG, szívultrahang készült az elmúlt néhány évben (utóbbi kell 2 évente), terheléses EKG-n is voltam.
2022. júl. 8. 21:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem a sport kategóriába tettem ki a kérdést? 😲
2022. júl. 8. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!