Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik lehetnek az alacsony...

Mik lehetnek az alacsony nyugalmi pulzus okai gyenge állóképességű embernél?

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Mozgáshiány
2022. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az hogyan? Amúgy szoktam sportolni, csak iszonyú gyenge az állóképességem.
2022. febr. 10. 08:37
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
az alacsony nyugalmi pulzus az jót jelent.
2022. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyrészt genetikai okai lehetnek. Valószínűleg jól terhelhető lennél, csak nem végzel elég erőnléti edzést.
2022. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sohasem hanyagoltam teljesen a mozgást, pláne a COVID óta nem (több időm van).

Viszont annyit nem sportolok, amennyi az alacsony pulzust indokolná.


Most felkelés után, de már ismét nyugalomban mértem vérnyomást kíváncsiságból, 115/75 és 51-es pulzus. Amúgy szokott alacsony is lenni a vérnyomásom.

2022. febr. 10. 09:09
 6/12 anonim ***** válasza:
mit sportolsz? amúgy a kajai és a jó súly is számít
2022. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, akkor egy kardiológiai kivizsgálásra menj el.

Nekem is alacsonyabb szokott lenni, de mivel panaszokat nem okozott, nem foglalkoztam vele.

100/70/65 szokott átlagban lenni. Néha nagy melegben leesik a vérnyomásom 90-re, na azt megérzem. A pulzusom pihenőben 54, és én sem vagyok valami edzett.

2022. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Most jó a súlyom, de nem mindig volt ez így. Nagy probléma se volt vele, de jó sem volt.


A kaja szo-szo. Főétkezéseknél igyekszem, de csokievő vagyok, bár ma már kevésbé.


A sport változó.

Hasizom, hátizom gyakorlatok földön, súlyzók, stepper, futópadon emelkedőn gyaloglás (10%-ot bír max). Kevésbé rendszeresen bicaj, kocogás (7-7:30 perc/km, de 7 percnél már eléggé magas pulzussal), úszás (manapság főleg gyors, kisebb részben hát), néha túra.

2022. febr. 10. 09:44
 9/12 anonim ***** válasza:
ez bőven jó
2022. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7


Kb ugyanez a helyzet.

Melegben nekem is nagyon leesik, nem kell hozzá nagy meleg. Például 29-30 fokos szobában ülve koncentrációt igénylő dolgot tuti nem tudok végezni, mert rosszul leszek. De tényleg. Minden végtagom elnehezül.



Két billentyűm is rosszul zár, nyugalmi EKG rendben szokott lenni.

Az egyiknél 63-as pulzus volt, egy másiknál 60 alatti, pedig akkoriban túlsúlyom volt (nem vészesen), tésztalevest ettem tejcsokival és időhiány miatt keveset mozogtam. Nem semennyit, de keveset.

2022. febr. 10. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!