Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hirtelen szívleállásra tényleg...

Hirtelen szívleállásra tényleg lehet, hogy nem találnak magyarázatot az orvosok?

Figyelt kérdés

Tavaly halt meg az apósom. Nap közben, a helyi SZTK-ból kifele jövet megállt a szíve, összeesett, és meghalt. 51 éves volt. Próbálták a helyszínen újraéleszteni, a mentősök is kiértek pár perc múlva, berakták a mentőautóban, át akarták vinni a városban található szívkorházba, közben ott is próbálták újraéleszteni, folyamatos szívmasszázst kapott, de nem tudták beindítani a szívét. 1 évvel azelőtt volt teljes kivizsgáláson, mert baja volt a prosztatájával, mindent rendben találtak. Korábban 20 éven keresztül sportolt. A jelentésen elvileg az idiopátiás szó szerepelt, tehát hogy nem volt ismert az oka.

Ilyen még mindig van? Van hogy nem lehet megmondani, hogy mi vezet egy szívmegálláshoz? Vagy csak nem akartak vele foglalkozni? Boncolást elvileg végeztek rajta, de arról a családja akkor nem kapott semmilyen papírt.



2022. júl. 10. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen, lehet. Bármilyen fejlett is az orvostudomány, vannak olyan esetek, amiket semmi nem jelez előre és utólag sem lehet kideríteni az okát. Ha emlékszel, a tavalyi foci-EB-n is összeesett meccs közben a dán Eriksen, pedig a profi focistákat tényleg szorosan figyelik egészségügyileg.


A boncolás csak egyértelmű szervi okokat tud kimutatni, például hogy nagyon elmeszesedtek az erei. A pillanatnyi idegrendszeri zavarokat, amiknek következtében megáll a szív, lehetetlen utólag felderíteni.


Nagyon profán a hasonlat, de ha lefagy a számítógéped egy szoftveres (idegrendszeri) okból, akkor hiába nézed végig a processzortól kezdve a memóriáig az összes hardverelemet, azok könnyen lehet, hogy tökéletes állapotban vannak. Volt egy egyszeri szoftveres probléma, és ezért állt le a gép, de utólag már nem lehet kideríteni, pontosan mi okozta.


Az emberi test egy nagyon komplex rendszer, és pillanatnyi idegrendszeri problémák is okozhatják a rendellenes működését. Hogy ezek mitől alakulnak ki, az ma még kérdéses, tényleg nem tudja senki, és ugyan kutatják, egyértelmű válasz még nincsen.


Próbáld meg elfogadni, hogy vannak olyan dolgok, amiket még nem ismerünk (pl. azt sem, hogy miért alakulnak ki autoimmun betegségek), és ezért senki nem tehető felelőssé az apósod haláláért! Ő mindent megtett, hogy egészségesen éljen, nem voltak előjelei a hirtelen szívleállásnak, az orvosok is próbálták helyrehozni a bajt, de sajnos nem sikerült. Bármennyire is fejlett az orvostudomány, sajnos van, amivel még ma sem képes megküzdeni.

2022. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugy tudom, hogy a boncolási jegyzökönyvet, ha korházban hunyt el, akkor a zárojelentést is kérhették volna a hozzátartozok. Abbol sok minden ok kiderülhetett volna, de megelözésre természetesen alkalmatlan.
2022. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hellmano ***** válasza:
35%
Gyanúsan sok a szívleállás az oltások óta. Netán oltott volt?
2022. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szóval akkor lehetséges. Azért is kérdeztem, mert a kórház kb. 2 héten keresztül nem nyilatkozott róla semmit, hiába kereste fel őket anyósom, semmilyen dokumentumot nem adtak ki róla, megkapta az egyik orvos elérhetőségét, ő átirányította egy másikhoz, ő meg egy harmadikhoz, és így tovább, nagyon úgy tűnt, mintha halasztani akarták volna a további procedúrát. Halotti anyakönyvi kivonatot se adtak akkor, a temetés megszervezését se lehetett így elkezdeni. 2 héten keresztül a halál okát sem közölték, csak utána közölték hogy szívleállás (amit már nem hivatalosan tudtunk, mivel az összeesést látta anyósom egyik ismerőse, és ő tudta hogy megállt a szíve + ugye szívkorházba vitték utána). Szóval eléggé úgy tűnt, mintha el akartak volna valamit titkolni.

Boncolási jegyzőkönyvet nem kapott anyósom. Szerintem ő sem tudta, hogy olyat lehet kérni.

#3: Ismerted talán? Vagy ezt honnan gondoltad? Nem egyedi eset lenne? Én nem hallottam másik ilyen esetről. Mert amúgy nagyon jól ráhibáztál. A 2. oltását kapta pont akkor az SZTK-ban, nem ért még ki a főbejáraton, az előtérben esett össze. Az első után pár hétig 90-es volt a pulzusa a szokásos 60 helyett, de erre azt mondta a háziorvosa neki, hogy normális. Nem volt az? Az egy előjel lehetett?

2022. júl. 11. 01:26
 5/6 Hellmano ***** válasza:
68%

#4 ez nem ráhibázás, hanem az oltások egyik mellékhatása. Én több ilyen esetről is tudok, ezért kérdeztem, hogy oltott volt e, mert velük történik ez mostanában, hogy csak úgy életerős embereknek, akiknek semmi baja nem volt egyszercsak megáll a szívük.


Ezt nem fogják bevallani és ahogy látom el is tusoltak minden adatot előletek, mert látták hogy nem gyanakszatok esetleges oltási mellékhatástól így eltusolták a dolgot. A másik mellékhatás , pedig a rák lesz egyre több a rákos megbetegedés az oltások óta (ilyen területen dolgozó kirúgott ismerősöm viszont van, aki belelátott a dolgokba elég rendesen).


Lepontozásokat nem értem, mikor a válaszoló is megerösítette, hogy 2 oltás után történt esetről van szó és ezt úgy, hogy én nem tudhattam róla....

2022. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai! A nagyságrendeket kell nézni! Mennyi a tragikus halál esélye és mennyi az életmentés esélye.
2022. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!