Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » (Hogyan) lehetnék magasabb? 16L

(Hogyan) lehetnék magasabb? 16L

Figyelt kérdés

Már régóta attól rettegtem (meg még most is), hogy soha nem leszek több még 165 cm-nél se. Emlékszek, hogy az általános iskolát a tornasor utolsóelőttijeként kezdtem, de felsős koromra viszonylag magasnak számítottam a 160 centimmel, kb. 11 éves létemre. Akkor kezdtem el igazán izgulni, mikor észrevettem, hogy azon a nyáron már csak 1 cm-rel lettem magasabb. Még akkor sem számítottam alacsonynak, de már 16 vagyok és egyáltalán nem nőttem azóta semmit. Az apukám 190 cm, de az anyukám 158 cm magas. A nálam 2 évvel fiatalabb öcsém pedig 180 cm.


*Jelenleg már alapból is önbizalomhiányos vagyok, de a 161 centim rátesz még egy lapáttal erre. Gyakran úgy érzem magam, hogy elnyom a tömeg és hogy nem is vesznek észre. Emellett szégyellem, hogy az embereknek kissé le kell nézniük, ha hozzám beszélnek. Ja és hogy kilencedikben legalább 6-szor megkérdezték tőlem, hogy én ugye hetedikes vagyok / hatosztályosba jöttem...!

Egyébként igen, járok pszichológushoz*.


Az lenne az egyik kérdésem, hogy van-e még arra esélyem, hogy nőjek.

A másik pedig az, hogy van-e valami más, hatásos mód arra, hogy magasabb legyek (pl. műtét).



2022. júl. 13. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogsz is nőni már csak nagyon keveset (nagyon max 2-3cm).

Műtéttel nem is tudnak ezen segíteni, és nem is érdemes.

Fogadd el magad, szerintem kifejezetten szépek az alacsony lányok is. Nincs veled semmi baj.

2022. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, így is lehet élni :)

36 évesen ott tartok, hogy az összes testvérem között én vagyok a legalacsonyabb, és lassan már az unokaöcsém is nagyobb mint én :)

Mostohaanyám azzal szokott vigasztalni, hogy nála magasabb vagyok :)

2022. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezek alapján nem biztos, hogy segítene az önbizalmadon, ha tényleg magasabb lennél. Nem ezen fognak múlni a sikereid az életben: az, hogy nem vesznek észre, az inkább az önbizalomhiányodból fakad.

Egyébként nőknél ez nem olyan vészes: képzeld el, hogy férfi vagy ezzel a magassággal.

2022. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szintén 158 cm vagyok. Ki fogod nőni az ezen való aggódást.
2022. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
nem fiú vagy hogy ezen aggódnod kellene...
2022. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond ezzel. Szerintem egy felnőtt nőnél teljesen normális és nem számít alacsonynak, ha 160-165 cm. Persze az alacsonyabb is normális, csak az már kicsit alacsonynak számít, de nőknél ez még aranyos is.

Amúgy kb. 21 éves korig a növés még nem áll meg. Még nőhetsz, de valószínű nem sokat.

2022. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
164 cm az átlag női magasság.
2022. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos a magasságod, fogadd el magad. Én még anyukádnál is alacsonyabb vagyok, mégsem problémázok ezen. 152cm/29N
2022. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok dolgozni az önbizalom dolgon...
2022. júl. 14. 08:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen 152 cm vagyok. Eddig nem volt hátrányom belőle.

L

2022. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!