Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fejnek vagy agynak melyik...

A fejnek vagy agynak melyik része gyengülhetett meg nálam, hogy egyes hangokat igen-igen erősen (és fájóan, kibírhatatlannak) érzek?

Figyelt kérdés

A felettébb kritikusok, akik megkérdőjelezik a leírtakat vagy a helyes érzékeléseimet, azok menjenek másfelé, nincs rájuk szükségem és nem is válaszolok nekik. Ugyanez vonatkozik azokra, akik a pszichológiai tanácsokkal gondoltak ellátni.


Igen sokáig felettébb éhező időszakot éltem át, ami igen legyengíthette a fejemet, az agykérget vagy a füleimet is. Az, hogy milyen hangok zavarnak és milyen mértékben, nem írom el, mert igen kicsi az esély, hogy bárki is elhiszi - és nem is ez a lényeg.

A kérdés: Mi gyengülhetett le / vékonyodott el, ami miatt így érzékelek? Bármiféle ésszerű gondolatot szívesen elfogadok, a helyreállítással kapcsolatban is.


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat!



2022. júl. 13. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A központi idegrendszer érzékenysége simán okoz hang és/vagy fény érzékenységet, vagy általános érzékszervi érzényeséget, kiélesedett érzékszerveket. Én pl nyugtató elvonás után vagyok, annak alap tünete ez. Hangosabbnak hallok mindent, erősebbnek a színeket, bántónak a fényt. Ha ránézek egy fára, akkor minden egyes levelet külön látok, elég nehéz ezt elmagyarázni. Vagy pl régen a heavy-metál zenét szerettem, most képtelen vagyok meghallgatni bármi ilyet. Csak relax zenéket bírok, azt is a legkisebb hangerőn.
2022. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ezzel gond van, akkor doki. Nekem is szoktak ilyen időszakok lenni, feltételezem, hogy ez vagy vérellátási vagy vérnyomás probléma lehet. Én még nem mentem el, mert csak ritkán van és kevés ideig tart.
2022. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!