Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet vesekő?

Ez lehet vesekő?

Figyelt kérdés
Kb egy honapja tompa fajdalmat éreztem a jobb vesémben, de nem is igazán nevezném fájdalomnak. Mostanában a jobb vesém néha görcsölget, de nem tul kifejezett a fájdalom, inkább az az idegesítő féle. Anyukámnak és nagymamámnak is volt veseköve is ami hajlamosító tényező. Ez lehet esetleg Valami jelző fájdalom? Csak mert tudom,hogy az rettenetes fájdalom, ezért nem tudom, hogy jelezhet e más.

ápr. 28. 14:40
 1/10 Duke81 ***** válasza:

Persze, simán lehet. Vesekövek között is van nagy ülömbség. Méret, forma és elhelyezkedés szerint és nem mindegyik annyira fájdalmas. Viszont ha van mindenképp érdrmes kihajtani nert késöbb megnőhet, rlmozdulhat és az már lehet sokkal rosszabb lesz!

Lehet kapni patikában rovatinex kapszulát vény mentesen. Az feloldja kb egy hónap alatt, napi 3 szem. Nekem eddig 2-ből 2x megoldotta a vesekő problémát. Az urológus javasolta.

ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnéztem, nem is drága. Kedden megyek ultrahangra, ha ott mondanak valamit akkor lehet beszerzem!
ápr. 28. 14:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szerinted melyik a jobb? Az uh vagy a natív vese röntgen?
ápr. 28. 15:02
 4/10 Duke81 ***** válasza:
Sima uh-val is megmondják mi a helyzet. Ne aggódj miatta! 👍
ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ milyen kő, van ami ultrahangon látszik, van ami csak natív röntgenen, vagy fordítva, de ultrahang legyen az első mindenképpen. Rowatinexet ha szeded, bajod nem lesz tőle, de arra sok folyadékot is kell inni és a vizeletet is beszínezi, ettől ne lepődj meg.
ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy kicsit olyan mintha nehezebben jönne a pisi, nem tudom, hogy ez fontos e. 😅
ápr. 28. 19:22
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fontos lehet, majd a dokinak kell mondani. Bár ha kő elakadás miatt lenne, akkor fájna is.
ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltam ma laborban, és a vizeletben minden negatív. Amúgy húgysavat szerettem volna nézetni, azt mondták hogy benne van, hát nem írja.. viszont attól érdemes menni ultrahangra? Mert így kicsit feleslegesnek érzem
ápr. 29. 19:01
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Húgysavat vérből néznek. Azt nem tudom, de ha ultrahangot nem javasoltak, akkor nem kell valószínűleg.
ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a választ! Ma elmentem ultrahangra, és szerencsére nincs vesekő, de vesehomok van. :/ Annyit mondtak, hogy igyak több folyadékot.
ápr. 30. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!