Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alacsony vérnyomásra van...

Az alacsony vérnyomásra van valamiféle kezelés?

Figyelt kérdés

Nekem amióta eszemet tudom, hajlamos leesni. 90/60 felett nincs is tünetem, de alatta már igen, gyengeség, nehéz végtagok és fej.

A felmelegedés során tavasszal, nyár elején sokszor vagyok nagyon gyenge, akár az utcán is. Egy túl erősen fűtött lakásban vendégségben is elpilledek. Amíg otthon nem volt klíma, addig mindennapos volt a rosszullét. Egyhelyben állni meg garantáltan nem tudok 20-30 percnél tovább.


Az orvosok szerint nincs baj a pajzsmirigyemmel és igyak több vizet. Ez utóbbi egyfelől nem segít, másfelől így is 1,5-2 óránként pisilek átlagosan.


Koffeint másik alapbetegség miatt nem ihatok.


Tényleg nincs gyógyszeres kezelés alacsony vérnyomásra?


Ismert szívbetegségem 2 billentyű elégtelensége és van valami korai repolarizáció vagy mi az isten is.



2022. júl. 14. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A háziorvosod, vagy kardiológus nem tudott mit mondani?
2022. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha tudott volna, akkor egyrészt nem születik meg ez a kérdés, másrészt beleírtam a kérdésbe, amit a belgyógyászom és a kardiológusom mondtak. :)
2022. júl. 14. 13:01
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyszerűen felfoghatatlan, hogy bármikori rosszullét veszélyével kell élni és az orvosok legyintenek.



Persze a többi alapbetegségemet sem képesek tünetmentessé se tenni. Oki kezelés meg nem is létezik. De ez más téma, csak bosszantó.

2022. júl. 14. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem próbáltál sportolni? Nordic walking, futás, bicajozás, úszás....?
2022. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nincs gyógyszer, elvileg nem is foglalkoznak vele, én is ezzel élek. Kellemetlen tud lenni, amikor egész nap álmos vagyok és kóválygok. De ez van.
2022. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elég sokat sportolok. De a probléma pont ugyanolyan, mint volt, amikor keveset sportoltam.


Nekem nem álmosság, hanem gyengeség. Pl otthon nyújtózkodom és mintha nehezek lennének a karjaim vagy az izmaim lennének rosszul vagy stb.


Legutóbbi hőhullámban az aluljáróból volt nehéz feljönni, nem volt energiám hozzá.

2022. júl. 14. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy van azóta a vérnyomásod?
2023. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelentősen emelkedett.


Bár nem annyira foglalkozom a reflux-szal, iszom koffeint rendesen.

2023. szept. 5. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!