Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egy sebész életvitele?

Milyen egy sebész életvitele?

Figyelt kérdés
Gondolkodom ezen a hivatáson, mert nagyon érdekesnek tűnnek a műtétek. Viszont főleg olyan ellenérvet hallok, hogy alig van szabadidőt, mert folyton dolgozni kell, és így nagyon nagy a kiégés. Ha vannak itt sebészek, ti mennyit dolgoztok, mennyi szabadidőtök van? Esetleg picit el tudnátok mesélni milyen egy átlagos napotok?

2022. júl. 17. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megcsináltad az orvosit és voltál kórházban, biztos tudsz egy-jét sebészt keresni az ismerettségedben, akik tudnak erre válaszolni. Mert ugyebár addig felesleges.
2022. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem pont. hogy nem felesleges. Az orvosin belül igazából csak a sebész érdekel, akkor meg már előbb szeretnék informálódni róla, mint hogy kijárjam az egyetemet, és utána derüljön ki, hogy esetleg nem tetszik.
2022. júl. 17. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig előbb el kell végezni az egyetemet. Aztán a sebészeti rezidens éveidben minden kérdésre választ kapsz. Kórházban? Szakrendelőben? Magánpraxisban? Esetleg plasztikai sebészet (szakvizsgához kötött ez is)? Mindenhol másképp dolgoznak az orvosok.
2022. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is csak a sebészet érdekelt orvosi előtt is. Nem sokat tudtam róla az egyetem előtt, de belevágtam, mert másban nem tudnám elképzelni magam. Teljesen még most sem látok bele, mert még nem vagyok rezidens, de a kiégés a teljes egészségügyben nagy. A szakma igen jelentős része ki van égve. Sőt, a többségünk már az egyetem alatt kiégett.


Amennyit hallgatóként látok: 7/7:30-15:30ig van a munkaidő + ügyelet (~ 24 óra) Szakrendelés, Ambulancia, műtétek, osztályos munka.

Ha egy operalt beteget újra kell operálni, akkor általában szólnak annak az orvosnak, aki műtötte (még akkor is, ha nem ügyel), aztán ő vagy bejön, vagy az ügyeletesek műtik meg. (Ha ügyeletben történt)


A legtöbb sebész családos, akit ismerek, szóval szabadidő biztos van.


Nem úgy kell ezt elképzelni, hogy 0-24 a kórházban/klinikán van az ember.

Az orvoshiány miatt nyilván több ügyeletet kell vállalniuk, de utána ott a posztügyes szabadnap.


De hogy ezt akarod-e csinálni? Ezt úgyis csak akkor tudod meg, ha már személyesen tapasztalsz meg dolgokat, pl. be jársz másod asszisztálni. Akkor látod igazán, milyen egy műtét menete, bírod-e az 1-8 óra állást, egyáltalán bírod-e a műtétet stb.

2022. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A kiégés szerinted minek tulajdonítható? Mert a 7:30-tól 15:30-ig elég standard munkaidő, szóval nem annyira mondanám hogy többet dolgoznak, mint mások. Nyilván az ügyelet igen, főleg hogy 24 órás.
2022. júl. 18. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem a munkaidő számít, hanem a munka jellege, szerintem.


De én azt írtam, hogy az egyetem alatt ég ki a többség. Hogy 2 példát említsek, a leterheltség, a bánásmód miatt. Van több is, de talán ezek a legfontosabbak.



De ha engem kérdezel, a kiégés a magyar társadalomra is jellemző, nem csak az egészségügyre.

2022. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!