Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem súlyos énkép zavarnak számít?

Figyelt kérdés

Ha én látó emberként elmennék az orvoshoz, hogy műtse ki a szememet, mert vak vagyok, (vaknak érzem magam), és nincs szükség a szememre, be fog utalni a pszichiátriára, mert elment az eszem, tévképzeteim vannak.


Ha elmegyek, hogy műtse le a péniszem, mert én nő vagyok (nem vagyok nő, csak tévképzetem van), akkor azt fogja mondani, hogy oké, csináljuk. És nem küld pszichiátriára.


Terápiával nem lehet megszüntetni? Nem lehet, ha feltárják, hogy valaki miért érzi magát nőnek, amikor ő nagyon nem az, akkor rá tud találni a férfiasságára, és férfiként élni tovább?


Nem azt mondom, hogy minden egyén esetében működhet ez. De szerintem ez egy identitás, egy énkép zavar, amit kezelni kellene, és nem támogatni.


Azt meg tudom érteni, hogy valaki meleg lesz, és neki a saját neme jön be. De azt nem értem a transzneműség miért nem kezelhető



2021. nov. 9. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Ezt én is így látom, vissza vezethető lehet rossz szülőkre, gyermekkori bántalmazásra, akármilyen oka lehet. Nem mindenkinél, de a többségnél biztos. Én ezeket 2-3 éves pszichológiai kezelés után engedném, ha még mindig fenn áll a probléma.

A legtöbb esetben az adott személy se tudhatja milyen oka lehet, mi lehetett az a trauma amiből a későbbiekben ilyesmi fejlődött ki benne.

De figyelj, szaporodni nem nagyon fognak tudni, ennek a támogatása is egy út a népesség csökkentéshez (csak rossz régiókat céloztak meg ezekkel, az afrikaiaknál, indiaiaknál nincs jelen ez ilyen mértékben)

2021. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy provokativ kerdes. Nem fogja egy orvos sem csak levagni a farkad csak ugy, a "tevkepzeted" miatt. Szazezer orvosi igazolas, pszichiatriai, endokrinologiai vizsgalat kell hozza, tehat alaposan megbukott az elmeleted.

Egyebkent vannak olyan terapias nezetek, amikor megprobaljak vagy probaltak terapiaval atnevelni az embert, de ha jol tudom, ez mar elavultnak es veszelyesnek is szamit.

2021. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Vannak helyek, ahol már egészséges gyermekeket nyomnak ellenkező nem hormonokkal, mert a kislány nem barbiezik, vagy bármilyen más baromságért.
2021. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Grimfox ***** válasza:
32%

Alapvetően a nyugati politikai légkör az, ami miatt ezt nem zavarként kezelik, hanem úgymond tolerálják. A másik véglet sem jó persze, ahol nulla tolerancia van, és ténylegesen kivégzik az ilyen helyzetben lévő embereket. Ahoyg te is mondod kérdező, itt a terápia lenne a megoldás. De a terápia kizárólag akkor működik, ha a kezelt személy is akarja. Ha elismeri, hogy ez probléma, és nem arra törekszik, hogy elfogadja a helyzetét, vagy hogy másokkal elfogadtassa, hanem megpróbálja megtalálni, miért alakult ki az énkép, amivel rendelkezik. Mivel ez a fajta énképzavar nem okoz közvetlenül szenvedést, ahogy mondjuk a homoszexualitás sem, ezért kevesen érzik sürgető problémának. Ezt fokozza, hogy önmaguk elfogadására buzdítják őket, és nem szakemberek, hanem politikusok, különböző aktivisták, és a hasonló zavarokkal élőkből alakuló csoportok. Ez egy elég rossz hasonlat lesz, de a skizofrén nem ismeri fel, és nem ismeri el, hogy ő beteg. Ha nem is ennyire súlyosan, de a nemi identitás esetén is hasonló a helyzet. Sokan nem érzik, hogy ez valamilyen probléma felszínre törése lenne, és inkább együtt élnek vele, mint hogy keresnék a problémát, és rá a megoldást. Még nehezebb a helyzet, ha buzdítják őket ennek megélésére, és kiélésére. Nyugaton kétlem, hogy lenne olyan vezető pszichológus, pszichiáter, aki kiállna, és kijelentené, hogy mindez nagy eséllyel gyógyítható. Azonnal támadnák politikai, civil, és sajnos még orvosi szférából is.(utóbbi az első kettő befolyására)

Mindettől függetlenül, ha valaki úgy dönt, hogy ezt nem akarja, talál szakemert, aki segít neki. Még ha nem is egyszerű a dolga.

2021. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó: De hát éppen a szakemberek mondják azt, hogy a transzneműség nem egy gyógyítható betegség, hanem egy olyan állapot, aminek jelenlegi tudásunk alapján az egyetlen kezelési módja az, hogy az adott személy akként a nemként élhet, amelyként azonosítja önmagát. Márpedig az esetek legnagyobb többségében ezt csak úgy tudja megtenni, ha hormonterápián vesz részt, illetve akár műtéteken is átesik. A szakemberek azok, akik felállítják a diagnózist, és a szakemberek hagyják jóvá az esetleges beavatkozásokat is. Úgyhogy nem tudom, hogy te milyen "szakemberhez" akarod őket küldeni a transzneműeket, aki majd valahogy belebeszéli a fejébe, hogy ő mégsem transznemű, de az elmúlt évtizedek tapasztaltai azt mutatják, hogy ez úgysem fog működni.
2021. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Grimfox ***** válasza:
63%
Látom nem olvastad végig az előző választ, nem is gond. Ha a kérdező végigolvasta, az épp elég. Nem azért írtam a választ, hogy vitába szálljak bárki véleményével is.
2021. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányozni kell a vonatkozó fejlődésbiológiai ismeretanyagot. A magzati fejlődés során az emberi agy fejlődését a jelenlevő nemi hormonok is szabályozzák. Az korábban is ismert volt, hogy a nők és férfiak (kislányok, kisfiúk) agyi működése eltér egymástól. Ez nemcsak az érzelmi reakciók különbözőségében, de az eltérő érdeklődésben, a beszédkészség kialakulásában is megfigyelhető. A magzati élet során a nemi hormonok hatással vannak az agyi strukturák fejlődésére, ezért van az, hogy vannak lányosabb fiúk és fiúsabb lányok, szélső esetben pedig az önkép kialakulása vehet olyan irányt, amikor az illető önképe teljesen eltér a biológiai sajátosságától, aminek eredményeként a benne kialakult önképhez szeretné alakítani a saját fizikai testét is.
2021. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Grimfox ***** válasza:
80%

Óvodapedagógus édesanyám van, látott már olyan esetet a 36 éves "praxisa" alatt, amikor egy kislány teljes egészében meg volt róla győződve, hogy ő fiú. Egyetlen egy ilyet látott összesen. 28-30 fős csoportokkal dolgoznak az óvodában, ahol dolgozik, és hét csoport van. 210 férőhelyes az óvoda. Ha jól számolok(nem biztos), akkor kicsit több mint 2500 gyerek ment át azon az óvodán, ahol dolgozik, ebből 1 olyan gyerek volt, aki már 3 évesen mutatta ezt a viselkedést. Ha már embrionális korban kialakul ez az eltérés, ennél jóval több ilyen gyerekkel kellett volna találkoznia. Általában pubertáskor környékére kezdenek mutatkozni az első jelei az ilyesminek, amikor a személyiség már többé-kevésbé kialakult. Ez azt jelenti, hogy olyan 12 évnyi behatás már addigra érte a fiatalt.

A hormonok kérdése egy dolog. Fontosak a magzati fejlődésben, de vannak genetikai eltérések is, amik erősebben kellene befolyásolják a nemi identitást. Például amikor nem két nemi kromoszómával fogan meg az embrió, hanem valamiért egy harmadik nemi kromoszóma is megjelenik a zigótában. Fiúk esetén például, ha a magzati fejlődés általad vázolt logikáját követjük, az XYX nemi kromoszómaképletű férfiaknak szinte minden esetben transzneműként kéne fejlődniük. A valóságban, ha fiúként nevelik, akkor fiúnak fogja magát érezni, csak bizonyos nőkre jobban jellemző tulajdonságokat fog mutatni a személyisége. Például empatikusabb lesz, jobban kimutatja az érzelmeit. Fizikailag kisebb, valamivel törékenyebb, vékonyabb testalkat lesz jellemző, de nem kötelezően. Lány esetén XXY ez az eltérés, itt növekszik a tesztoszterontermelés, ezért férfiakra jellemző személyiségvonások, és fizikai vonások jelentkezhetnek. A biológia tanárunk ezt két szóban foglalta össze: "Keletnémet atlétanő". Ezek az eltérések gyakoribbak, mint azt így elsőre gondolnánk, csak ugye nem végeznek géntérképezést minden újszülött esetén. Döntő többségében a nevelés, annak hiánya, és más környezeti befolyások döntik el ilyen esetekben, lesz e bármiféle gondja a nemi identitásával, vagy sem. (Az XXX, és XYY képletűek esete nem ide tartozik)

2021. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Tudják, hogy súlyos személyiségzavarról, betegségről van szó, nevük is van (pl. diszfória), ugyanakkor úgy is nevezik, hogy transznemű, és az már egészségesnek van mondva. Tehát mindkettő lehet, attól függően, hogy akarják beállítani. Egyébként liberális, marxista politikai szándékból. Amúgy a műtét, kezelés nem segít, ugyanolyan rossz nekik utána is.
2021. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Olyasminek számít sajnos. "A transz-szexualizmus a betegségek nemzetközi osztályozására szolgáló kódrendszer (BNO) 10. revíziójában a "Mentális és viselkedészavarok" főcsoport "A nemi hovatartozás zavara" alcsoportban még mindig szerepel, kódja F6400."

És ennek vannak alfajai, lásd itt: [link]


Nagyon nem értek ezzel egyet, valaki fiú/lány akar lenni, istenem, valaki meg orvos, vagy postás. Rossz nekünk bármelyik?


"amit kezelni kellene, és nem támogatni." Emberem, a kezeléssel tulajdonképpen támogatod. Ezért is van betegségként nyilvántartva, hogy kaphasson kezelést - ami ugye a hormon. (Másképp kezelni pedig pont olyan okból lehetetlen, mint a melegséget.) Ezt kapják meg és legyen boldog mindkét fél. Ennyire nem kéne, hogy nagy cucc legyen; mindegy hogy valaki fiú-e vagy lány.

2021. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!