Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mozgáshiány okozhat székrekedést?

Mozgáshiány okozhat székrekedést?

Figyelt kérdés

COVID miatt "bezárva" töltöttem az elmúlt hetemet. Mivel többen lakunk 1 házban, ezért a "területem" 2 szobára limitálódik, a mosdó+a szoba ahol alszom, ez kb 10nm. Nagyon nehezen megy a nagydolog, csak székletlazítóval. Meleg is van (32 fok a szobában) és elég rosszul viselem, ezért se tornázom, mozgok, mert még melegebb lesz.


Székletlazítóval (glaubersós víz) van valamennyi, nélküle semmi.


A kérdés lényege hogy megéri ehhez orvost hívni vagy mivel szinte 0 mozgásra van lehetőségem, ez "normálisnak" tekinthető és gyógyulás után kell figyelni. (várhatóan hétfő/kedd lesz tesztem)


2022. júl. 23. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet attól. Próbálj sok rostot fogyasztani és sok folyadékot inni.
2022. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gublug ***** válasza:
100%

Igen. Okozhat. Minden lelassul a szervezetben mozgáshiány miatt. A keringés, az emésztés, stb.

Reggel, reggeli előtt - ha nem reggelizel akkor ébredés után nem sokkal - fogyassz 3-5 forralt vizet, amilyen melegen tudod, mintha teát innál. A meleg víz keresztül szalad a szervezeten és segít a vastagbél tisztításában is és a székrekedésben is.


Előző válaszadó is helyesen mondja, figyelj oda, hogy rostot is fogyassz plusz a rendes folyadékra is figyelj: víz, tea, leves. Más nem hidratál.

2022. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és tanácsokat!
2022. júl. 23. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!