Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mentális betegség miatt lehet...

Mentális betegség miatt lehet széklet elmaradásom?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán van székletem, néha érzem hogy kell, aztán mégsem. Stadalaxot szoktam használni, ha már végképp nincsen.

2022. júl. 24. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Simán, és aranyér is.
2022. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Ebben az időszakban(nyáriban) még a szorulásibántalmakban szenvedők 99% is kakil legyen az pszichoszomatikus vagy elrontott étkezési szokás miatt.



Minden nap lefekvés előtt megeszel egy barackot(drága), SZÍLVÁT(olcsó) garantált, hogy másnap kakilni fogsz!

Szerintem azért nem kakilsz mert nem iszol rendesen folyadékot és ebben a melegben a szervezed a székletedből vonja el a folyadékot. Mozogj többet, igyál többet és egyél gyümölcsöt. Ebben a melegben legyen meg a napi 2 -2.5L víz. Az a legjobb ha minden étkezésed között iszol minimum 3 -6 dl.


Azzal, hogy így kiszárítod a szervezetted 10 -15 évet vesztesz az évedből, és ez csak egy év hozadéka, ha minden évben elismétlen a vízfogyasztásának fontosságát, azaz nem iszol akkor pár év és egy aszott, erőtlen, beteg ember leszel...

2022. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Figyeljed a hagyódat, ha átlátszó/ szagtalan és ennek ellenére nem megy a székelés akkor orvos, ha sárga és bűzös akkor s ennek ellenére nem megy a székelés akkor ÍGYÁL és táplálkozz rendesen!
2022. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gublug ***** válasza:
35%

Bármilyen mentális betegség okozhat székrekedést, pl. stressz, szorongás, stb. Tudni kell, hogy mi okozza azt, hogy nem jön az inger?

A munka hely? Mert folyamatosan nincs idő wc-re menni, vagy kellemetlen érzést kell benned ha wc-re kell menni (mert csúnya a wc, vagy kiröhögnek mások?) EZ mind okozhatja, hogy visszatartsd, aztán pedig a szervezet hozzászokik.


Lehet nem megfelelően táplálkozol és/vagy nem mozogsz valamilyen betegséged miatt.


Javallom, ébredés után igyál megy 3-5 deci meleg vizet. Olyan meleget amilyet tudsz - de nyilván ne forrót, kárt ne ejtsd magadban. A lényeg az, hogy a meleg víz átszalad a testen és segít feloldani a vastagbélben letapadt dolgokat, és kitisztít, illetve felvizesíti a bélsarat amely így könnyebben mozog.


Remélhetőleg a beleid perisztaltikus mozgása még nem renyhült el, de segíthesz nekik óvatosan abdominális masszázzsal (azaz kezeddel a vastagbél útját: a felszállótól a leszállóig végig masszírozod)


De ha tényleg mentális probléma van akkor nem hashajtó kéne, hanem pl. citromfű tea, mely nyugtatja az idegeket. stb.

2022. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Depresszióval és szociális szorongással vagyok diagnosztizálva. Nyáron jobban előjön, talán ezért. Szerintem nem az étkezésemmel van probléma, rostban gazdag ételeket fogyasztok. Majd megpróbálok több vizet inni :/
2022. júl. 24. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem fordítva
2022. dec. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!