Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A páromnak 100 felett van...

A páromnak 100 felett van napok óta a pulzusa, be kellene mennünk orvosi ügyeletre?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 hete teszteltünk mindketten pozitívat. Kb egy hete magasabb a párom nyugalmi pulzusa, először csak 90 körül volt, mostanra 100-110 fekve is. Alvás közben 80ra megy le neki, séta közben 150. Különösen rosszul nem érzi magát, nincs erős szívdobogás érzése Tegnapelőtt volt a(Z egyébként elég hanyag) háziorvosánál, aki azt mondta, hogy ez normális covid után, és ő még kardiológiai kivizsgálást is túlzásnak gondol, majd helyreáll.... Viszont mikor régebben sürgősségin voltam, akkor azt mondták, hogy a tartósan (órák) 100 felett vagy 40 alatt van a pulzus, akkor sürgősségire kell menni.

Jövőhét közepére van időpontja magán kardiológushoz.

Én aggódom túlságosan, vagy szerintetek sem normális és be kellene menni (ha nem is sürgősségire, de legalább) az ügyeletre?

A párom 25 éves férfi.

Ui. Nem felülírni szeretném az orvosa álláspontját, de nagyon féltem a páromat.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2022. júl. 28. 16:09
A kérdező szavazást indított:
Be kellene menni háziorvosi ügyeletre.
Be kellene menni sürgősségire.
Meg kell várni a jövőheti időpontot, nem veszélyes a tartósan 100 feletti pulzus.
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Hívd fel az ügyeletes orvost, mondd el neki is ezeket, és kérdezd meg tőle.
2022. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 100 alapból gyerekkoromtól.

Covid alatt 140 volt a nyugalmi pulzusom,kaptam rá Bisoprololt.


Mondta a doki,hogy ez nem baj,a vírusfertőzés okozza.

2022. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. Kardiológushoz mindenképpen menjen!


Amikor én mentem covid után szív uh-ra,mondta a doki,hogy mindig félve vizsgál gyógyult covidost,mert nem tudja,mi fog kiderülni....!

2022. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Írod hogy amikor régebben sűrgősségin voltál mondták hogy 100 felett , 40 alatt - Akkor is pulzusprobléma volt ?
2022. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
# igen, de akkor nekem, sajnos nekem is baj van a szívemmel, nekem is szedni kell az említett bisoprololt. Abból meg nem merek neki adni, mert kitudja, neki mi a baja és hogy az ő szervezete hogyan reagál rá.
2022. júl. 28. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem , persze nem szabad csak úgy.

Neked "mi van" a szíveddel , ha gondolod privátba írd meg lécci.

2022. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Kiderűlt valami ?
2022. júl. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Nagyon enyhe billentyű hibája van, amin a covid sem segített. Kapott béta blokkolót.
2022. aug. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!