Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felrenyeltem egy egesz pohar...

Felrenyeltem egy egesz pohar vizet. Masodlagos fulladas?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy kikohogtem e mindet, orakkal, napokkal kesobb is meg lehet fulladni a lent maradt viztol.

Mit csinaljak?



2022. aug. 3. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Aha... már megfulladtál es utána kiírtad ide... 😎
2022. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Napokkal később megfulladni? Hallottál olyanról, hogy párolgás? Kilégzéskor alapból távozik valamennyi víz a légutakból.
2022. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Ha valós a kérdés, komoly, akkor vedd a cipődet és irány a legközelebbi orvos.


Bármilyen szakterület de orvos legyen.


Van mindnek sztetoszkópja, elődönti hogy kell-e hívni mentőt.

2022. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Másodlagos fulladáskor tulajdonképpen a tüdőbe került víz irritálhatja a tüdőt, és ennek akár halálos következményei is lehetnek. A legtöbben úgy gondoljuk, hogy ha valaki elkerült a víz közvetlen közéléből, akkor biztonságban van, nem veszélyezteti tovább a fulladás. Nagyon ritkán azonban előfordulhat, hogy a tünetek – és az esetenként rendkívül súlyos következmények – csak jóval később, akár néhány óra elteltével jelentkeznek. Az úgynevezett másodlagos fulladás azt jelenti, hogy a belélegzett víz felgyűlik a tüdőben, és irritálja a szöveteket, tüdőödémát és légzési nehézségeket okoz, ez pedig halált is okozhat.
2022. aug. 3. 17:47
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

Igen,nyilván egy egész pohár vizet félrenyeltél...

Ha ez a másodlagos fulladás igaz lenne ,már nem élne ember a földön. Komolyan,ki az aki soha életében nem nyelt félre vizet ????

2022. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
Egy egész pohár vizet? Azt hogy lehet? Egy-két kortyot még megérteném.
2022. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ebben a "nagyon ritkán"-on van a hangsúly. Internetes keresés kb bármire ki fogja adni, hogy bele lehet halni. De ettől függetlenül felhívhatod a háziorvosodat, ha nagyon aggódsz.
2022. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
voltunk ugyeleten, azt mondtak fel fog szivodni elvileg ami lent maradt.
2022. aug. 3. 17:54
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Egy egész pohár vizet nem tudsz félrenyelni.

A hipochondriádat viszont kezeltetni kéne.

2022. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

17:47 és 17:54 között (a két kommented időpontja) megjártátok az ügyeletet? Ez, igen!

Már a kérdés is kamu szagú volt az egy teljes pohár vízzel, de ez még azon is túltesz.

2022. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!