Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokak szerint túl vékony...

Sokak szerint túl vékony vagyok. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Kicsit kisebb vagyok mint 170 centi és 55 kiló vagyok. Ez tényleg annyira rossz? A környezetemben vannak sokkal vékonyabbak is, de mégis mindenki engem soványoz le. A családomba mindenki más kicsit ducibb, egyedül én nem.

2022. aug. 7. 13:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez nagyon sovány
Ez átlagosnak mondható súly
19 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy túl vékony vagy, azt nem mondanám, ez még nem kóros, de az optimális tartomány alja. Ha jól érzed magad, és nem állandó megszorításokkal ilyen a súlyod, akkor ne foglalkozz a beszólásokkal.
2022. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Lehet normális, meg nem is. Ahogy az első mondja. Ha nem eszel, akkor igen, túl vékony vagy. De ha normális kajálással (reggeli, ebéd, vacsora megfelelő mennyiségben) vagy ilyen, akkor normális.
2022. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Alapból keveset eszek, de csak azért mert nem bírok többet.
2022. aug. 7. 13:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben (van esély persze arra is, hogy betegség áll a háttérben, de valószínűleg csak ilyen alkat vagy, ennyit kíván a szervezeted és ennyit is hasznosít).
2022. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

“Alapból keveset eszek, de csak azért mert nem bírok többet.“


Össze van szűkülve a gyomrod. Azért eszel csak csipegetve, meg negyed annyit, mint mások (mert gondolom ezt jelenti a kevés), mert ehhez vagy hozzászokva. Képzelem mennyi lehet a napi adagod. 1000 kalória? 1200?

Az valóban kevés.

Írd le ide mit ettél pl tegnap, tegnapelőtt egész nap. Abból lehet eldönteni.

2022. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Reggelit például legtöbbször kihagyom, mert reggel nem bírok enni. Valamikor csak egy túró rudi vagy ilyenek. Utánna ebédre egy kisebb adag pl. krumplit (az 1 évvel fiatalabb húgom ennek a 2×esét), húst nem nagyon szoktam. Inkább csak ketchuppal. Ezek után délután valami gyümölcs, jégkrém, aztán szendvics és/vagy müzli estére.
2022. aug. 7. 14:22
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Szóval semmit nem eszel.

Igen, sovány van. És éhezteted is magad.

2022. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem éheztetem magam. Ha nem bírok ennél többet enni, nem tudok mit csinálni. Voltam ezzel hetekig kórházba de nem állapították meg semmi olyat ami miatt nem tudnék enni. Ennyit bírok.
2022. aug. 7. 14:34
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen magas vagyok és kicsit kevesebb súlyú nálad. Mindig megkapom hogy túl vékony vagyok. Egészségügyi szempontból viszont szerintem nincs baj a súlyommal. Én genetika miatt vagyok ilyen, szüleim is elég vékonyak. Nálad azért többet eszem.

Amióta viszont elkezdtem rendszeresen sportolni, a sport után sokkal éhesebb vagyok, ezért többet is eszem. Javasolnám neked is a sportolás t a közérzeted is jobb lesz tőle.

2022. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt latni kene, mert hataron van

Vagy pont jo, vagy kevés

2022. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!