Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom a Raid rovarírtó...

Lehet bajom a Raid rovarírtó belélegzése, illetve szájbakerülése miatt?

Figyelt kérdés
Rovarinvázió van a szobámban, ezért már két napja elég intenzíven használok rovarírtót. Ma sajnos eléggé belélegeztem, miközben befújtam. Utána órákig éreztem, nehezebben vettem levegőt, kicsit megijedtem. Már kezd elmúlni a hatása, azonban hirtelen eszembe jutott hogy a nagy izgalomban elfelejtettem kezet mosni és sajnos rossz szokasom hogy a számba szoktam néha venni a kezem. Ezután gyorsan kimostam a számat vizzel. Szerintetek lehet ekkora mennyiségtől bajom? (A szoba negyedét fújtam be)

2022. aug. 7. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Bajod valószínű nem lesz, de igyekezz kevesebbet használni. Ha pedig hasznalod, legalább addig, míg le nem csapódik padló szintre, használj maszkot . ( ha már ilyen sokat kell hasznalnod) Illetve te magad menj ki a szabad levegőre ha tudsz, az első kb 20 percben legalább .
2022. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem! Egészséges! Napo egy két slukk kifejezetten jót tesz 🤗
2022. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek ne menjek le az ügyeletre?

Mert elégge paráztam, hogy a számba került egy bizonyos mennyisége mekkora kárt tehet. Nyilván nem jó a szervezetnek, csak nem mindegy hogyan hat.

Azóta egyébként már többször is mostam kezet alaposan.

2022. aug. 7. 23:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fújhattad be a szoba negyedét, a gáz szétterjed :-) Amúgy miféle rovarok? Szúnyogháló esetleg? Egyébként ne aggódj, semmi bajod nem lesz, ha csak nem vagy allergiás valami összetevőre.
2022. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es

Igen ezt kicsit rosszul fogalmaztam meg.😅 A lényeg, hogy légy lárvákat írtok nagy valószínűséggel és a fal alját fújom be mert onnét bukkanak elő, szóval úgy a negyedét a szobának.

Egyébként van szúnyog hálom, szóval én se értem, hogy a légy hogy jutott be.

Köszönöm a válaszokat, most megnyugtattatok engem! 😊

2022. aug. 7. 23:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"irt" rövid i.

Szájon át legalább egy fél flakonnal kellene meginnod, hogy esélyed legyen meghalni.

A belélegzés veszélyesebb, ha egy flakonnal robbanásszerűen beterítenéd a szobát, és tudnád biztosítani, hogy a szer ne ülepedjen le azonnal, hanem egyenletesen a levegőben maradjon, akkor az már komolyan veszélyes lenne. De egy fújásból ami a levegőbe kerül, az gyakorlatilag nulla, mert az aeroszol nagy része azonnal leülepszik, csak a legapróbb szemcsék fognak még negyed vagy fél percig a levegőben keringeni.

2022. aug. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tegnap teljesen jól voltam, ezért meg is nyugodtam, hogy nem lett semmi bajom, azonban most este iszonyatosan elkezdett fájni a torkom. Van esély rá hogy a rovarirtó miatt vagy csak bemesélem?
2022. aug. 9. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg emlősökre nem hat
2022. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy pár alkalommal nem lesz bajod, de jobb kerülni ezeket a kemikáliákat.
2022. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Minden ilyesminek van biztonsági adatlapja. Ezt én elolvastam, és a megadott adatok alapján megsaccoltam neked a 6-os válaszban, hogy mennyi szertől és milyen módon lehetne bajod. Így utólag meg főleg kizárt, hogy bármi legyen.
2022. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!