Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 éves lány vagyok és kijötte...

20 éves lány vagyok és kijöttek a lábamon seprűvénák eléggé zavar és aggódok hogy még több kijönn esetleg valami krémet vagy gyógyszert tudtok ami eltűnteti vagy megakadájozza hogy több kijöjjön? Elég fiatalnak tartom magam ehhez

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 09:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui: álló munkát, mászkálos munkát végzek benne van a pakliba hogy emiatt? Vagy genetika? Ha netán a munka végett akkor ha ott hagynám nem jönne ki több?
2022. aug. 10. 09:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Injekciós kezeléssel nagyon szépen meg tudják csinálni. De szerintem csak magánban tudod igénybe venni. Azért nézz utána. Fejér megyében egy helyet tudok, ott 20000/injekció.
2022. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetika. Én már nem vagyok fiatal, de a Detralex egész szépen halványította, egyes helyeken el is tüntette.
2022. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bejött a Detralex.
2022. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van lézeres kezelés is, illetve olcsón lehet venni lézeres kütyüt, ami a leírás szerint halványítja, de hogy mennyire hatásos ez az olcsó kínai készülék, azt nem tudom...
2022. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sportolás
2022. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 20 évesen kezdődött, komolyabb visszerem is van, nem csak seprűvénák. Detralexet szoktam szedni, kúraszerűen 3-6 hónapig kell, aztán pár hónap szünetet kell tartani. Kenni Cedralex vagy Lioton géllel szoktam. Ha sokat kell állnod, járkálnod, lógó lábbal ülnöd, akkor érdemes arra az időre kompressziós harisnyát felvenni. Nekem az segített legtöbbet.

Injekciós kezelésen is voltam egyszer, csinálják TB támogatottan, de az injekciót és a fáslit akkor is neked kell megvenned. Tehát valószínűleg jobban megéri magánban csináltatni, mert nekem pl el is rontották a TB támogatott helyen. Ráadásul borzalmasan hosszú a várakozási idő.

Ha csak seprűvénád van, arra lehet, hogy jobb a lézeres kezelés. Az viszont tényleg csak magánban van.

Sajnos ez genetikán múlik elsősorban. Életmóddal annyit tudsz rajta javítani, hogy sportolsz, felpolcolod a lábad pihenéshez, hogy a szív fölött legyen. Az állómunka sokat ront rajta. Kicsit tudod ellensúlyozni, ha időnként lábujjhegyre emelkedsz párszor, ha megemelgeted a lábad hátrafelé, és ha váltogatod, hogy melyik lábra helyezed a testsúlyt. Azért csak féloldalasan állni sem jó, de lényeg a változatos testhelyzet.

2022. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén míg nem dolgoztam gyárba nem jött ki ilyen a lábamon, ha ott hagynám akkor szerintetek abba maradna ez?
2022. aug. 12. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!