Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 38.5 bevettem rá bogyeszt, 1...

38.5 bevettem rá bogyeszt, 1 ora múlva ugyanannyi. Vettem hidegzuhanyt, ha nem megy le, ügyelet?

Figyelt kérdés

Nem sokáig bírtam, alig voltam a tus alatt de megfagytam így hamar abbahagyzam, pedig nem volt hideg. Törölközés alatt már levert a víz. Nem szoktam lázas lenni sose. Nem covid, sikerült megfáznom az esőben.

Mentőknél tesztelnek? Mert akkor ki se hívom őket. Nem keell még egy orrbszás.


2022. aug. 11. 00:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Oránként egy egész bögre teát is nyomatok, olvastam segít, de nem hat.
2022. aug. 11. 00:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
mit vettél be?
2022. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

38,5 nem az ügyelet kategória.

Hűtőfürdő/-zuhany pedig nem abból áll, hogy beállsz a jéghideg víz alá, hanem hogy kezded a testhőmérsékletednek megfelelővel, és szép fokozatosan hűtöd a vizet.

Gyógyszert, főleg, ha ugyanaz a hatóanyag, 4-6 óránként szabad bevenni.

Majd hatnak a gyógyszerek. Feküdj le aludni.

Jobbulást!

2022. aug. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek egyéb panaszaid, akkor teljesen felesleges 38,5 fokos lázzal mentőt hívni. Ki sem fognak menni. Ügyelet is felesleges. Persze, ha nincs más szokatlan, aggodalomra okot adó tüneted.
2022. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 39 felett aggódtam. A doki adott bogyót, azt mondta 3 óránként vehetek, ha kell. Kellett. 39nél bogyó, aztán le fel, pár óra múlva

Megint 39. Egyszer megnézem meddig megy fel, készítettem fürdőt, gondoltam 40 előtt kicsivel elkezdem hűteni plusz bogyó. 39,7-nál levert a víz, pár oerc alatt magától lement 38,5-re. Másnap már csak 37 felett volt.


Nem szabad szerintem szíre szóra bogyózni, bár meredek volt amit csináltam.

2022. aug. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Reggelig ha nem megy le akkor viszont hívd fel a házi orvosod mindenképp, a tartós láz lázgörcsöt okozhat
2022. aug. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Én 39.5-40ig nem mennék be ügyeletre, folosleges, a láz pont arra való, hogy elpusztítsa a vírusokat/bacikat. Hűtőfurdő, borogatás, feküdj le aludni (vékony takaróval, ne takarózz, ne öltözz be nagyon!), ha bem megy le 2 óra múlva lehet más hatóanyagú lázcsillapítót bevenni, 6 óra múlva ugyanazt is.

(Egyébként a megfázást is vírusok okozzás, nem pedig az eső vagy a hideg... az csak segít a vírusnak, szóval akár covid is lehet)

2022. aug. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Nevetséges, ahogy még mindig benne él az emberekben ez a lázfóbia. Ilyen tipikus balkáni h.ülyeség. Minek hívnál ügyeletet vagy MENTŐT 38,5-re?

Amúgy 40-re sem kell, az a helyzet.

41 felett lehet gond, de 40,6-nál vszeg nem fog spontán magasabbra menni a lázad, ahhoz hőguta kellene, vagy esetleg valami egzotikus vírus, malária, vagy ilyesmi, itt elterjedt vackoktól nem lesz.


Forrás:

[link]

[link] - az összes oldalon leírt dologhoz ott van az irodalomjegyzék, tehát több tucat visszaellenőrozhető, hivatalos, tudományos forrás


Ja, és amúgy nincs olyan, hogy "megfázás", vírusok vannak csak. És lehet covid is.

2022. aug. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
Pihenj és nem kell ügyelet.
2022. aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jaaaa nem is hívok 38.5 re ügyeletet. Úgy gomdoltam ha felmegy 39re és nem megy le se gyógyzserre se fürdőre.

Most viszont már nyomást érzek a fejemben. Arcüreggyuszi lesz?

A szemem mintha kinyomnák, az arcüregem meg a homlokom szintén. Fúú 😔

2022. aug. 11. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!