Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az instomnia miért halálos?

Az instomnia miért halálos?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni az inszomnia, és utána néztem, hogy többet megtudjak róla, és sehol nem találtam választ arra, hogy egy ember miért is hal bele az álmatlanságba. Azért mert elfárad az agya, vagy mert olyan dolog nem termelődik, ami amúgy csak alvás során, vagy miért, mi őli meg az embert? És elég sok választ találtam arról, hogy meddig bírja az ember alvás nélkül, de nagyon eltérő válaszokat találtam, találtam olyat, hogy pár hétig, meg olyat is, hogy 18 hónapig. Illetve érdekelnek azok az emberek, akik már évek óta nem alszanak, valami külső behatás végett. Azok miért nem halnak bele, ha igazából halálos az álmatlanság?

#alvás #halál #álmatlanság #inszomnia #Meddig bírja az ember
2022. aug. 13. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert felborul a szervezet önszabályozó képessége. Amennyire én tudom ennek jobban meg senki nem tanulmányozta a pontos mechanizmust, talán mert etikus módszerekkel nem is igazán lehetne.
2022. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Az inszomnia alvászavart jelent, és talán erős állítás, hogy az emberek belehalnak az alvászavarba.

Egy elég gyakori probléma, ami közvetve halálhoz leginkább úgy vezethet, hogy az ember hajlamosabb figyelmetlenségre, így a baleset érheti. Hallottam olyanról, hogy egyes szívbetegségeket előhozhat az alváshiány, de erről én nem olvastam biztosat: inkább a stresszfaktor, a lehangoltság, és az abból következő egészségtelen életmód jelent gondot.


Ha a teljes alváshiányra gondolsz, olyanról nem igazán tudunk: az egyetlen ilyen eset kissé anekdotikus, és elég régen volt (Kern Pál). Amúgy az ember magát nem tudná szerintem rávenni magát arra, hogy addig maradjon ébren, amíg belehal pont úgy, ahogy a levegőt sem tudod akármeddig visszatartani.

2022. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!