Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a térdemmel,ha...

Mit kezdjek a térdemmel,ha ropog guggolás közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem el az edzést, szóval teljesen kezdő vagyok . Az a problémám,hogy guggolásnál és ha lábtoló gépen gépen edzek,a terdeim ropognak és mintha kiakarna ugrani a helyéről a térd kalácsom . Szerintem nem bírják a terhelést. De mit lehetne tenni és ellen ? 26 éves férfi vagyok ,81 kiló. Kicsit túlsúlyos.
2022. aug. 15. 08:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért.Gyosan írtam le ezt.
2022. aug. 15. 08:30
 2/7 A kérdező kommentje:
*Gyorsan.*
2022. aug. 15. 08:31
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Gyógytornászt kell felkereni. Rossz technika, rossz mobilitás, rossze bemelegítés, edzetlenség, meg még ezer tényező okozhatja a problémát.
2022. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de a térdedre NAGYON vigyázz (meg persze a bokádra is).


Például háziasszonyoknak van pár helyen fellelhető infó arról, hogy hogyan kell helyesen leguggolni, ha vmit leejtenek a földre. Nem ám durr bele, hanem óvatosan, lassan, a szöget jól megválasztva (tehát nem tökig behajlítani a térdet, hanem csak moderáltan). Én így csinálom nagyon régóta.


Futni is kezdtem (oké, nekem sz.r cipőm volt), abba kellett hagynom, a térdemet annyira megviselte. Bár sztem minden mindennel összefügg, lehet, hogy a bokám volt megterhelve és emiatt is fájt a térdem (?).


Szóval csak lassan, nyugodtan, óvatosan, ahogy 3-as mondta.

2022. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs edzésben a térded, az izületeket is edzeni kell.

Ha simán minden súly nélkül leguggolsz a fóldön állva akkor us ropog?

2022. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha súly nélkül guggolok,akkor rendben van.
2022. aug. 16. 08:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyelőre guggolj súly nélkül, egy hónapig. Annyi ismétléssel amennyit bírsz.
2022. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!