Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltás előtt miért kell ellazul...

Oltás előtt miért kell ellazulni? Miért nem szabad befeszíteni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem vérvételkor épp azt mondták, hogy feszítsek be, aztán csodálkoztam is, mert ha én befeszíttek, akkor eltörne a tű, de meg sem éreztem.
2010. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátom kiskorába csinálta. Ő annyira félt és hisztériázott, meg befeszítette az izmát direkt.

Aztán megszívta, mert egyszer így beletört a tű.

2010. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy belédtörik a tű,vagy csak simán sokkal jobban roncsolódik az izomszövet és tovább fog fájni az oltás helye.
2010. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel az más,mivel ott nem izomba hanem vénába szúrják a tűt,azért kell befesziteni hogy kidagadjon az ér.
2010. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel az más, mert ott csak a nagy vastag érbe szúrnak, azt meg azért kell befeszíteni, hogy telimenjen vérrel az ered, és kidudorodjon, hogy ők lássák jobban hol fut az ér.


Viszont ha a válladba szúrnak, ott nem az ereket nézik, és ott sok az izom, ott beletörhet ha befeszíted.

2010. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eü-sök mit mondanak?
2010. szept. 24. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
azt amit az utsó 2 válaszoló...
2010. szept. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én irtam a két 21:39-es választ,és eü-s vagyok.. de ehhez nem kell eü-s nek lenni,józan paraszti ésszel is teljesen logikus
2010. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!