Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintem aranyerem van. Mit...

Szerintem aranyerem van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem, hogy van egy pici dudor a végbélnyílásomnál. Egyszer már előfordult ez velem, de másnapra eltűnt, nem fájt, nem vérzett, ezért nem csináltam vele semmit. Most nyaraláson voltam, és idegen helyen sokszor szorulásom van, most is volt, de már elmúlt, azóta rendesen eszem és iszom. Most nem tűnt el ez a dudor, délelőtt kicsit fájt, amikor ültem, de most már nem

fáj. Nem vérzik, se semmi, csak ott van a dudor. Van erre valami házi praktika? Esetleg kenőcs, vagy gyógyszer? Orvoshoz nem szívesen megyek, de ha muszáj lesz, oda is elmegyek. Anyukámnak se mondtam még el. Nagyon félek, hogy műteni kell, ezért szeretnék minél előbb megszabadulni tőle, ha lehet :( 16 éves lány vagyok.



2022. aug. 18. 14:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
Végbélkúp bekrémezve aranyér kenőccsel és mehet is fel ahova kell . Reggel, és este . Hajrá.
2022. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy szerintem a szorulás miatt jött ki.
2022. aug. 18. 14:23
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kb. mennyi napig kell használnom? Még nem használtam kúpot, nagyon fáj?
2022. aug. 18. 14:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy aranyered van, szerintem keress fel egy proktológust, aki megvizsgálja a végbeledet. Ne félj tőle, nem fog fájni a vizsgálat sem, de ha sokáig húzod, ráadásul még izgulsz is miatta, akkor csak még tovább fogsz emiatt idegeskedni és lehet, hogy rosszabb lesz, ha nincs kezelve. Lehet, hogy csak az erőlködés miatt van ott a dudorod, de lehet más probléma is, amire kapsz kúpot vagy kenőcsöt.. Szépen megvizsgálnak és elmondják Neked, hogy mik a további teendők.


Addig is igyál meg naponta 2 liter vizet minimum, rostban gazdag étkezés, napi fél óra mozgás, de az interneten utána tudsz olvasni, hogy mivel tudsz jót tenni a székletednek. Ha van rá lehetőséged, akkor minden székelés után mosd meg a sejhajod a zuhany alatt. :)


Anyukád előtt pedig nem kell az ilyen dolgokat szégyellni, nyugodtan mondd el neki, hogy mi a problémád, biztos vagyok benne, hogy segíteni fog Neked, elkísér az orvoshoz, meg aztán lehet, hogy a szülés alkalmával neki is volt már hasonló tapasztalata. Nem gondolom azt, hogy kinevetne vagy nem foglalkozna a gondoddal. Kamasz vagy, gondolom cikinek érzed, de hidd el, hogy ebben semmi szégyellnivaló sincsen, mert hihetetlenül sok mindenkinek van ehhez hasonló problémája.


Remélem, hogy picit megnyugodtál és szólsz Anyukádnak :)

2022. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Duenna ***** válasza:

Bemégy a gyógyszertárba, és kérsz érösszehúzó krémet aranyérre, a neve: Proctán aranyér kenőcs. Esetleg megrendelheted interneten: Olvasd el: [link]


Ha nem használ, akkor elmégy az orvoshoz.

2022. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2022. aug. 18. 16:18
 7/13 A kérdező kommentje:
Most már vérzik és fáj… biztos, hogy elmegyek orvoshoz, de addig mivel tudnám enyhíteni a fájdalmat? :(
2022. aug. 18. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Fontos a székelés utáni szappanos lemosás és utána Reparon kenőcs vagy körömvirág krém. Egy kád melegvízben való ücsörgés is szokott segíteni a visszahúzódásban.
2022. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem pont azt mondták a proktológusok, hogy csak sima vízzel mosakodjak meg és ne használjak hozzá tusfürdőt, szappant, nedves törlőkendőt, mert ezek felsértik/megborítja ott a nyálkahártyákat.
2022. aug. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem a babaszappan és baba popsitörlő semmilyen gondot nem okoz. Az említett kenőcsökkel szintén jó tapasztalataim vannak, az egyszerű nedves törlőkendők viszont valóban okozhatnak irritációt.

8-as voltam.

2022. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!