Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évekig alkoholizáltam, de...

Évekig alkoholizáltam, de leszoktam róla néhány éve. Aki egyszer rászokott, abban egész életében benne marad a "vágy"?

Figyelt kérdés
Viszont azt vettem észre ez idő alatt hogy néha megmozdul bennem a kisördög, és ihatnékom van. Ilyenkor iszok egy picit, mert nem jó a teljes megvonás, viszont arra lennék kíváncsi hogy aki egyszer rászokott, abban egész életében benne marad a "vágy"?
2010. szept. 23. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem igen, ez a vágy ha kielégítetlen, akkora ürességet okoz, amit vagy valami nagyon durva pozitív behelyettesítés (szerelem, sárkányrepülő, heroin, kinek mi) oldhat fel, vagy a halál.
2010. szept. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így van lehet a vágyat legyőzted, de nem oldottad fel. A szenvedélyet sikeresen megszüntetheted, ha rájössz az okára miért volt jó inni, mit okozott neked miben tűnt úgy, hogy segített. Aztán ezt lásd be ál segítség volt...és nézd meg szorongsz-e még azoktól amiért jó volt inni is...mikor ezeket már nem találod és az ital sem kell...akár meg is veted és más szenvedély sem üti fel a fejét...AKKOR A MA EGÉSZSÉGESEKNEK MONDOTT EMBEREKNÉL IS EGÉSZSÉGESEBB LESZEL! Jó úton haladsz, csak mondom mindig kontroláld még magad.
2010. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó szó erre a "behelyettesítés":ez egyfajta harc,amiben mindig ki kell találnom valamit,ami érdekel annyira,hogy doppingoljon,és ne kelljen káros szenvedélyekre gondolnom.Amikor meg engedek egy picit a csábításnak,kezdek egyre merészebb lenni,a két korty helyett lesz öt korty,ekkor már beindulna a vezérhangya,de mindig visszafogom magam,mert nem akarok kudarcot vallani saját magam előtt.
2010. szept. 24. 00:04
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

"aki egyszer rászokott, abban egész életében benne marad a "vágy"?"


Igen, benne!

Van néhány ember, akinek van annyi akaratereje, hogy megállja, a többi menthetetlen.


Én sajnos az utóbbiakhoz tartozom, pedig már elvonón is voltam.

2010. szept. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én egyáltalán nem gondolom, hogy minden esetben van valami szorongás a háttérben, épp az a nehéz, ha nincs mit megkeresni, nincs mit oldani, egyszerűen csak nem tudja elfogadni az ember, hogy az élet alapvetően vállalhatatlanul unalmas, és azért akar bódulni.
2010. szept. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az alkoholbetegséből nincs gyógyulás.

egy alkoholista örökre az marad, maximum nem iszik, tehát tünetmentes.

nagyon óvatosan bánj az alkohollal. az visszaesés veszélye iszonyú nagy. ha egyszer kijöttél belőle, ne ess bele újra. esetleg menj el egy szakemberhez - pszichológus, pszichiáter - és beszélgess el vele a problémádról, ő segíteni fog.

2010. szept. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

A vágy az csak akkor szűnik meg, hogyha soha nem iszol egy kortyot sem, azaz elfelejted egy életre hogy milyen az íze.


Ha meg néha iszogatsz, akkor egyből előjön, és minél többet iszogatsz, annál sűrűbben jön elő, és vissza lehet esni nagyon könnyen.


Dettó ugyanez a dohányzás is.

2010. szept. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan ember, akiben nem marad benne a vagy, ha valami mast talal, amivel helyettesitheti. Minden embernek vannak vagyai, amiket ki kell elegiteni. Ha nem akarod, hogy szamodra az alkohol legyen az, keresni kell valami kevesbe karosat es lehet, hogy egy ido utan nem fog erdekelni az alkohol, mert lesz valami, ami szamodra tobbet nyujt.
2010. szept. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, egész életében benne marad.

6 évig ittam. Leszoktam, 11 évig nem ittam, utána 5 évig igen, aztán most 3 éve megint nem. 1 kortyot sem szabad innom, de amire még jobban odafigyelek, alkesz barátoktól távoltartom magam. Inkább csak virtuálisan kommunikálunk...

2010. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.Egy alkoholista mindig az marad, akármennyire is tagadja, vagy nem szeretné.

Ideig óráig nem iszoik, vagy soha,de attól még a szenvedély megmarad.

Ezt akkor trapasztaltam, mikor megismerkedtem az expárommal-sajnos azóta már meghalt:(-és abszolute nem ivott,csak ásványvizet,ünnepi alkalmakkor se semmi piát.

Viszont volt egyszer egy alkalom, megkinálták, ivott, na onnantól nem volt megállás.

Akkor ismertem meg az ő életét.

Azért nem ivott semmi alkoholt, mett tudta, ha egy kortyot is iszik, nincs leállás .

Aki nem alkoholizál,az tudja a mértéket-és a mérték nem a vödör:)-és alkalomadtán iszik keveset.

Egy alkoholista soha sem fog kigyógyulni a függőségből, max .ideig-óráig nem iszik...ez van.

2010. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!