Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne a súlyommal...

Érdemes lenne a súlyommal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Még régebben voltam a védőnőnél, és rámutatott a súlyomra, hogy "ez nem lesz így jó"

17 éves vagyok, 156cm, 68kg

Genetikailag széles a vállam és a csontozatom is talán egy kicsit vastagabb is.

Heti kétszer járok úszni. (nem csak lötyögősen)

Hetente kb. 100km-t szoktam kerékpározni

apukámmal hobbiból szoktunk tollasozni...


Kb. minden nap csinálok valamit

Rengeteg zöldséget eszek. Édességeket meg egyáltalán nem szoktam enni. Semmilyen egészségtelenndolgot nem vagyok hajlandó megenni.

Tudom, higy azért szólt, mert késöbb ebből lehet gondom...


De jogosnak kellene éreznem, hogy lehet egy kicsit sok rajtam a felesleg?


Valakinek esetleg van hasonló story-ja??



2022. aug. 20. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat figyelj, igen, van rajtad felesleg, de ha neked igy jo, akkor nem kell feltetlenul valtoztatnod.


Mondjuk valahogy nekem nem jon ki a matek, hogy ez hogy lehet, ha valoban ennyire sokat sportolsz es nagyon egeszsegesen eszel. Valamit azert csak csinalsz, valamibol nagyon sok kaloriat viszel be, kulonben nem lenne rajtad felesleg.

Es igen, emberek millioinak van hasonlo sztorija, sokan hiznak, fogynak, ez ilyen.

2022. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, úgy 10-15 kg túlsúly van rajtad. Lehet, hogy mozogsz, és egészségesen eszel, de ezek szerint túl sokat.

Mit és mennyit ettél és ittál tegnap?

2022. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan sok az energiád, hogy te kb evés nélkül is ellennél, és akkor sem biztos hogy fogynál.

Szerintem ne idegesítsd magad rajta, sportolj ugyanígy, esetleg heti 2 nap 1-1,5 órás sétákat még beilleszthetnél.

Pár hétig mindenesetre érdemes lenne kaja naplót vezetni.

2022. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Régebben csak kíváncsiságból megszámoltam a napi kalóriákat, és 1600-1800 között mozgott mindig.( és minden kis apróságot beszámoltam)


#1 ezen már én is gondolkoztam, és azért kérdeztem meg



#2 Tegnapi menü:


1 szelet kenyér (az a tenyérni méretű)

1.5 tojás

4 dl zöldbableves tészta nélkül

ökölméretű mennyiségű rizs

kb. 1.5 párolt cukini


plussz amit a kertben talátam... de az is max. most 1 alma meg egy barack

2022. aug. 20. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat van rajtad ugy 15 kg. Ez a vastag csontozat meg baromsag.. "vastag" meg "vekony" csonozat kozotti kulonbseg minimalis par kg tobbletet jelenthet. De gondolom ha belenezel a tukorbe latod magadon h mennyi a felesleg.. ha neked jo ugy meg tetszik akkor ne foglalkozz vele
2022. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha rendszeresen így és ennyit eszel, mozogsz, az nem indokolja a súlyodat, érdemes volna kivizsgáltatni a pajzsmirigyed, esetleg IR-t. Nasi, üdítő, tea, gyümölcslé nincs, amit kihagytál volna?
2022. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bolti nasikat, meg gyümölcsleveket, meg üdítőket nem eszek/iszok


van egy pár olyan, amitől rosszul érzem magam, és nincs kedvem kísérletezni, hogy mit bír a gyomrom és mit nem...

2022. aug. 20. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Az nem szamit. Minden hizlal amivel tulleped a kereted. Sportolj vmit es akkorbatrabban ehetsz
2022. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló sztorinak nem tudom mennyire hasonló, de én jóval túlsúlyosabb voltam mint te középsulis koromban, 170 centihez 110 kiló voltam. Most már 67 vagyok, illetve 19 éves, szóval nem volt ez olyan rég azért.


Amúgy meg szerintem egy 10 kilót nem ártana ledobnod számok(!) alapján. De amúgy ha pl. tojást sütsz és olajon, akkor az olaj is hozzátud adni annyi kalóriát, hogy ne fogyj. Az olajban rettentő sok a kalória, illetve a vajban is. Az ilyesmikre is szoktál figyelni?

2022. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Olajat nem használok főzéshez


Zsírban meg csak hagymát pirítok (kb. mogyoróméret)


vajat meg úgy hanyagoltam kb. már fél éve, hogy mindig zöldségkrémeket teszek a pirítósomra

2022. aug. 20. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!