Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden fesztiválon fáj a...

Minden fesztiválon fáj a derekam, vajon miért?

Figyelt kérdés
Észrevettem, h bármikor amikor fesztiválon vagyok legyen az egy nap vagy bérlettel mindig iszonyúan megfájdul a derekam. Nem táncolok eszelősen. Azon gondolkoztam lehet e a hangfalaktól, a dobogó zenétől? Nem vagyok túl magas és lehet hülyeség de gondoltam pont ott érnek a hanghullámok, de nem vagyok fizikus.

2022. aug. 23. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Hanghullámtól nem fog fájni a derekad. A folytonos állás, sörpadokon ülés, aközben helytelen testtartás, bérlettel esetleg sátorozás okozza. Egyszóval öregszel, mint mindenki más.
2022. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
A súlyemelés.
2022. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
#2 ne is mondd, mire elvégeztem az egyetemet, konkrétan teniszkönyököm lett :D
2022. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy izmos és az egész napos álldogálás és séta miatt elfárad minden olyan tartóizmod ami segít abban hogy egyenesen állj. Ezeket az izmokat érzed.

Ha rendszeresen edzenél és lenne a hátadnaknegy alap izomzata akkor nem viselne meg enjyire

2022. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na ez pont nem igaz. Rengeteget állok az egyetem miatt mert laborban dolgozom és edzek is rendszeresen. 19 évesen fordult elő először amikor egy fél napig voltam koncerteken, most 22 vagyok.
2022. aug. 23. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nyolcévesen is megfájdult a derekam mosogatás közben. Testtartásodra figyelj jobban. Amúgy az nem derült ki, nő vagy-e vagy férfi, és mit értesz a rendszeres edzés alatt. (A konditerem pont erre nem fog felkészíteni.)
2022. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Triatlonozom

De sose máskor nem fáj semmim. Ez a lényeg, csak ott.

Se munkában, se egyetemen, se sport közben. Se discoban ha már táncolás.

Nem állok körbe háttal.

A hát súlyzos kondi edzés? Épp, h segít izmot építeni, hozzá nyújtással, szalagozással.

2022. aug. 23. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A súlyzós izolál, ízületeket sokszor nem kíméli, a természetes emberi mozgásokhoz (saját testsúlyos edzés, tánc) pedig megfelelően arányos izomzat az ideális. De ez más téma. A triatlon jó dolog, az úszás a legjobb edzés. :) Ha nagyon zavaró a dolog, elmennék vele orvoshoz. De amúgy jellemző, ha hajtod magad munkában, hogy 25-30 éves korod közben iszonyatosan csökken a bulizási állóképesség. Gondolj bele, felkelsz reggel, végigcsinálod a napod, aztán még egész éjszaka kiteszed a fesztivál terhelésének. Persze, hogy valaminek fájnia kell, csak idő kérdése.
2022. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából eddig tényleg csak is kizárólag fesztiválon fájt, ezért gondoltam, h az erős hangfalakhoz van köze.

Elvétve járok szóval nem zavar a mindennapi életben. Inkább olyan fura dolognak, h miért csak akkor. Akkor is ha kb fél napot vagyok. Na mindegy.

2022. aug. 23. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, a hanghullámot kizárhatod, az fizikailag képtelen erre. Infrahang (20Hz-nél kisebb frekvencia, amit nem is hallasz) okozhat egyensúlyvesztést, szédülést, egyébként semmi ilyen hatása nincs. Ha sok a headbang, akkor esetleg a gerinced mentén a porckorongok károsodhatnak, meg ha vadul ugrálsz, mikrosérülések lesznek az izmokban, mint bármilyen edzés után. De amit leírsz, az szimplán fáradság.
2022. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!