Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10 éve gyógyult epilepsziás...

10 éve gyógyult epilepsziás vezethet vitorlázó repülőgépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyermekkoromban 6-11 éves korom között epilepsziával kezeltek.

2012 elején már nem szedtem gyógyszert. Több mint 10 éve, hogy meggyógyultam ebből a betegségből. Szövődményeim nincsenek, gyógyszert nem szedek, tüneteim elmúltak. Érdekel a repülés, de epilepsziás beteg nem vezethet vitorlázó repülőgépet. Viszont a jogszabály szerint, ha jól értelmeztem, mivel 10 éve tünetmentes vagyok, van esélyem egyéni elbírálás alapján megszerezni az orvosi engedélyt. Volt már erre Magyarországom precedens? Olvastam, hogy az Egyesült Államokban ha valaki 8-10 éve meggyógyult, egy fellebbezés után általában megkapja az engedélyt. Ez Magyarországon is így működik?


23/f



#pilóta #vitorlázó #Reporvos #Repülőorvosi engedély
2022. aug. 29. 14:40
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát ez jó kérdés, de mivel egyedi elbírálás van, ezért eléggé kétséges, ezt egy ilyen engedéllyel foglalkozó orvostól kellene megkérdezni. Egyáltalán van-e erről valami állásfoglalás nálunk, hogy ennyi idő után gyógyult leszel vagy, hogy van-e olyan körülmény, ami ezt kiválthatja ennyi idő után is.
2022. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az illetékes szervet, hogy most mi a pillanatnyi érvényes szabályozás. Van egy rakás olyan szempont ami vagy publikusan sehogyan sem, vagy nagyon nehezen hozzáférhető dokumentációk vannak benne. Illetve van a minősítést kiadó orvosnak is egy elég tág mérlegelési jogköre (és általában a negatív irányban dönt "ha nem engedélyezem abból nem lesz bajom, de ha engedélyeztem és baleset van engem is elővehetnek..." hozzá állás miatt).
2022. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az illetékes szervet. Azt írták menjek be vizsgálatra. Gondolom azt a körülbelül 25 ezer Ft vizsgálati költséget azért le akarják gombolni. :) Teszek egy próbát vele. Remélem a legjobbakat.
2022. aug. 29. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2022. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!