Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrspray függő vagyok évek...

Orrspray függő vagyok évek óta. Hogy tudnék tőle megszabadulni?

Figyelt kérdés
Képes vagyok a világ másik felére elmenni éjjel 3-kor gyógyszertárba, ha elfogy, mert nem kapok nélküle levegőt. Nagyon szeretnék ettől megszabadulni, nagyon zavar és igazából nagyon sok pénzembe is kerül:( Ez a tengervizes orrsrpay dolog valahogy nem megy nekem. Mégjobban bedugul tőle aztán úgyis csak a rendesből sprayezek. Volt már valakivel ilyen?

2022. aug. 30. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Diagnózis nálam : Rhinospray függő.


Felirtak egy másik sprayt és azzal le tudtam jönni róla pár évvel ezelőtt.


Vettem egy orr atmosó készüleket a patikában és azt használom ha kell.


Két éve viszont már arra sincs szükségem.

2022. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak az #1 válaszát tudnám másolni és beilleszteni, ha önerőből, akarattal nem megy, akkor segíteni fognak.
2022. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, de ismerős... már vagy 20 éve. :(
2022. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet erre rákszokni? Komolyan érdekel.

Néha veszek, de alig merem belefújni az orromba, gyűlölöm azt az érzést. Általában megy a kukába.

2022. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 nem tudod mi volt annak a neve, amit felirtak Neked? Lehet tényleg el kéne ezzel mennem orvoshoz:(

Az viszont most kicsit megnyugtatott, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

2022. aug. 30. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is függő vagyok,már 1 éve.

Most éppen pánikolok,mert 1 hete sehol nem kapható az az egyetlen egy fajta,amire rászoktam. Nagyon frusztrál és nem kapok levegőt. De lehet így majd sikerül lejönnöm róla.

2022. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem emlékszem már vagy 6-7 éve volt, de valamilyen névtelen gyógyszertari cucc volt. Egy hét alatt sikerült a leszokas de nem volt könnyű, sokszor majdnem feladtam, de örülök hogy mégsem tettem.


2 évig használtam a Rhinospray, amikor kétségbeesve vettem észre egyszer a munkahelyen, hogy nincs nálam. Pánik... Mosdóban hideg vízzel arcmosas, a főnököm azonnal zavart a fül gégészetre.

2022. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
4-es. Alfa-szimpatikomimetikus hatása van az orrspraynek. Vagyis konkrétan, hat az erekre, az összehúzódásukat eredményezi, aztán amikor kimegy a hatása, újra szétnyílnak az erek, bedagad a nyálkahártya és újra azt érzed, sprayezned kell. Szóval ennek valós egészségügyi oka van, nem is pszichés. Pedig néha kicsit olyannak tűnik. Nagyon könnyen rá tud függeni az ember. Ha Neked nem jó érzés sprayezni, én inkább azt mondom, ne is sprayezz soha 😁... Ez egy ördögi kör
2022. aug. 30. 22:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Én hétfőn vettem utoljára. Erre azt mondtam ez lesz az utolsó, csak azért veszem, hogy a lelkemnek meglegyen az érzés, hogy van otthon. Hát itt-ott sprayezgetek. Ma 2x fújtam. Megpróbálom most az éjszakát kibírni nélküle. Nehezítő tényező, hogy allergiás is vagyok, parlagfű szezon van, bár erre szedek gyógyszert. Egyébként én xylometazoliniumkloridosakat szoktam fújni. Midnegy mi a neve.
2022. aug. 30. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is azt fújom,de nekem csak egy márka vált be,az összes többitől eldugul az orrom :( ezt sem értem amúgy,ha 99%-ban ugyanaz az összetevője egy másiknak,akkor attól miért dugul be? :D

Egyébként kerestem,valahova lementettem de nem találom. Lehet venni a patikában egy olyan sprayt,amiből napi 1x fújsz,és egy hét alatt megszünteti elvileg a függőséget. Nem próbáltam még,csak lementettem valahova. 6000Ft körül volt az ára,arra emlékszem.

2022. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!