Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradásnál is olyan vastag a...

Véradásnál is olyan vastag a tű, mint az Isten f***a?

Figyelt kérdés

Néztem képeket vérplazma adásról. Gusztustalan, embertelen vastagságú fémcsővet penetrálnak az emberbe. Ránézésre is legalább 1,4mm.


Ez szerintem speciális lehet, azaz 2 utas. Hiszen folyton kell vennie és visszaadnia is.


A kérdés tehát adott.



Köszönöm a válaszokat, és elnézést a megfogalmazásért.



2022. szept. 3. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

En sima veradason voltam vagy 5-6x eletemben. Igen en is meglepodtem elso alkalommal mikor kozelitett a karom fele de mar nem volt mi tenni...


De oszinte leszek veled. Semmivel sem fajdalmasabb mint egy sima veradas. Nem mentem volna meg vagy 4-5 alkalommal ha igen.


Egyebkent azert vastag hogy jojjon a nafta rendesen... mert senki nem szeretne ha egy veradas 4 oraig tartana :)

2022. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Igen, a vérvételhez használt tű vastagabb, mint egy injekciós tű. De azért nem embertelenül vastag, és ha jól szúrják be, nem is fáj különösebben.
2022. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2


"Igen, a vérvételhez használt tű vastagabb, mint egy injekciós tű"


Nos, ezt eddig is tudtam, mivel vérVÉTELen magam is jártam. Ám ott aktív vákuum van a csövekben.


VérADÁSon viszont nem jártam. Fogalmam sincs ott hogy megy, meg mivel dolgoznak (megjegyzem, vérvételen is indokolatlanul vastagnak tűnik a tű. Simán lehetne vékonyabb, cserébe fél perccel tarthatna tovább. Nem bánnám)


#1

Ez így nagyon implicit:


"Semmivel sem fajdalmasabb mint egy sima veradas. "


Persze, hogy nem fájdalmasabb a véradás mint a véradás. De ennek nincs információtartalma. 🧐


Esetleg a plazma donacióra gondolsz, hogy az nem fáj jobban mint a véradás?

2022. szept. 3. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mindkettőre járok, a véradásos meg sem közelíti a plazmásat
2022. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
A véradás is egy vérvétel, minek akadsz fenn ilyeneken...
2022. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor kérlek kerek mondatban, mert autista vagyok.

Szóval a véradós tű az, ami meg sem közelíti a plazmaadós tűt?


Véradásra is valamelyik plazmaközpontba jársz?

2022. szept. 3. 17:00
 7/11 A kérdező kommentje:

5, hülyeséget beszélsz!

Benne van a nevében


Adás/vétel


Egyik esetben a véred természetes fiziológiás nyomása ADJA le a térfogatot, másik esetben a vákuum VESZI ki. Amúgy azért akarok fent, mert gyanítom hogy tök más tűt használnak, és a vénakárosodás szempontjából nem elhanyagolható, még akkor sem ha "minden rendben megy"

2022. szept. 3. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj bátran! Nagyon kedvesek, megvizsgálnak előtte, sok helyen adnak apróbb ajándékokat is a résztvevőknek. A tűt rutinosan ügyesen szúrják, emiatt a vénakárosodás biztosan kisebb, mint azoknál, akiket a klinikákon min. 4x böknek, mire sikerül vért venni vagy bekötni egy kanült.
2022. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En irtam az #1 est.


A "sima veradas" "sima vervetel" akart lenni. Csak elitam. Tehat a sima diagnosztikai celu vervetelre gondoltam.

2022. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Véradásra vérellátó központba járok, plazmaadásra plazma centerbe, az utóbbiban sokkal vastagabb a tű

2022. szept. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!