Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy egészséges embernél...

Egy egészséges embernél lehetnek kóros pajzsmirigy értékek?

Figyelt kérdés
Túlműködést mutatott ki a vérvétel egy egészséges hozzátartozómnál. Előtte kapott oltást, és sok jódtartalmú ételt is evett. Lehet, hogy ez befolyásolta az értékeket, és ha mondjuk 2 hét múlva újra megcsináltatná, már teljesen más lenne?
2022. szept. 5. 12:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek. A vérvétel mindig egy pillanatnyi állapotot mutat.
2022. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az uh-ja jó lett: nincs megnagyobbodás, csak "fokozott aktivitas". Én nagyon aggodom erte, de szerintem csak bezavart az oltas meg az etkezes...
2022. szept. 5. 12:23
 3/28 anonim ***** válasza:
Akkor semmi baja nincs. Ha aggódik nézesse meg 2 hét múlva újra.
2022. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, étkezéstől és oltástól nem lesznek kóros pajzsmirigy értékei. Nem kell ezt tragédiának felfogni, kezelhető dolog.
2022. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
És a túlműködés nem feltétlenül jár együtt szervi elváltozással.
2022. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Sokmindent elolvastam es azt irjak, hogy a sok jod lehet a tulmukodes okozoja. A védőoltást meg nem tudom...a doki azt mondja, nem zavar bele a vérképbe,de okozhat 2 napos lázat, fáradtságot. Na most ezt azért nem értem, mert egy láz kb. az egész vérképet felboritja saját tapasztalatom alapján. Nekem volt olyan, hogy több, mint 10 érték pocsék lett az egyik vérvételen, már készültem a halálra, a következőn meg konkrétan nulla eltérés volt.
2022. szept. 5. 12:37
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz jódot kellett volna ennie jóddal az ismerősödnek hogy ez bekavarjon, élelemmel egyszerűen nem tudna annyit bevinni. De ne tekintsen erre úgy mint tragédiára, nem egy vészes állapot . Emésztése, súlya rendben van? Mennyire túlpörgős a természete? Utóbbi nagyon jellemző pajzsmirigy túlműködésnél.
2022. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne egy értéket nézessen. A TSH önmagában kevés információ. Nézzenek hozzá ft4, ft3, anti-TPO értékeket. (Se az oltás, se a jód nem hat rá. Ez téves feltételezés) Endokrinológus diagnosztizálja, ne háziorvos. (Ha eddig csak nála jár volna) Igaz, hogy laikus vagyok, de a fokozott aktivitás értelmezésem szerint megerősíti a túlműködés diagnózisár
2022. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont, teljesen korrekt amit írt.
2022. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Van időpont szakrendelesre, de meg hosszú napok és addig csak a talalgatas megy:(

Semmi tünete nincs, sőt, fiatal és kicsattanóan egeszséges, akkor se beteg, amikor a környezete igen. A haziorvosa talalta ki, hogy "nezzunk egy teljes verkepet mert meg sosem volt".

2022. szept. 5. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!