Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a laboreredményem szerint...

Ha a laboreredményem szerint a GPT májenzim szintje a megengedettnek több, mint a 1,5 szerese az írható a koronavírus számlájára?

Figyelt kérdés
Pár napja csináltak általános laborvizsgálatot. A véremben levő GPT májenzim mennyisége 75 U/L a megengedett 41 U/L helyett. Lehet ez a koronavírus miatt? 2 hete estem át a vírusfertőzésen és 5 napig ágynak döntött. Volt 9 hónapja egy epegörcsöm is, de az valószínű a sok zsírbeviteltől. Azóta semmi probléma nem volt az emésztésemmel. Nem élek drogokkal, alkohollal és cigivel sem. Nem értem mi lehet.
2022. szept. 9. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább az epéd miatt.
2022. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is most voltam vérvételen nem túl rég, de nálam 33 U/l a felső határérték a GPT-nél, de hálistennek nekem csak 9.

Háziorvos mit mond?

2022. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nála még nem jártam viszont egy hasi ultrahang lehet nem ártana.
2022. szept. 9. 14:36
 4/4 valaki : ***** válasza:
Ilyen nekem is volt, egy gyógyszer okozta, amit tovább szedtem a megengedettnél (1 évig lehetett szedni, de nem fogadtak a korona alatt vérvételen fél évig, és így 1,5 évig szedtem)
2022. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!