Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a körömrágás...

Hogyan szokjak le a körömrágásról?

Figyelt kérdés

Tudom, van már pár ilyen kérdés.

Egyszerűen nem tudom elhagyni a körömrágást.

Próbáltam a rossz ízű gyógyszertári ecsetelőt. Az önuralmam ideig-óráig tart ki. Próbálom a körömreszelőt az íróasztalnal tartani, hogy inkább azzal essek neki, ne rágjam.

Műköröm nem játszik, férfi vagyok.

Próbáltam rágózni is helyette.

Valamivel lehetne még helyettesíteni? Cigire nem szoknék azért rá ehelyett. E-cigi nagyon káros lenne? Talán az is jobb lenne. Rosszul néz ki, néha fájhat, a fogaknak sem jó. Stresszt nehezen kezelem, de ez nem fog egycsapásra elillanni az életemből.



2022. szept. 11. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha ecigiznél is max ideig óráig működne aztán semmivel sem lenne jobb.. cserébe lenne egy plusz káros szenvedélyed :/

Én lány vagyok, én is rágom vagyis a bőrt.. a műköröm sem segit..

Sajnos ez stressz/ szorongás kezelés

Az életmódon kellene változtatni nekem is.. ami kevésbé stresszes

Ha nagyon stresszes vagy ideges vagyok es sebesre rágom egy időre elmegy tőle a kedvem..

De sorozatok közben is mindig rágom, ezért próbálom lekötni magam közben mással.. mert csak ott ülni túl uncsi

Pl lapozgatom közbe a facet, vagy takaritok, műkörmözök


Szóval a legjobb ha lefoglalod magad valamivel ami érdekel, olyankor mikor elkezdenéd rágni

2022. szept. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem iró nagyon jól leírta, csatlakozom. Valtoztass a stress helyzeten, de akkor is idő kell. Legyél türelmes. Ha szoktatod hogy mást csinálj, helyette tudatosan akkor sikerül
2022. szept. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem képtelenség leszokni róla. Gyerekkorom óta rágom, már mindent kipróbáltam. Nagyon koncentrálok, de ha egy kicsit nem figyelek, már a számban van a kezem. Nagyon gáz. 10 évvel ezelőtt letört a 2 első metszőfogam, ezért 4 porcelán lett feltéve. Na azzal képtelen voltam hónapokig rágni a körmöm, pedig próbáltam. :D Csodaszép hosszú körmeim lettek, mígnem egyszer csak rájöttem a technikára és azóta sem nőttek meg a körmeim, pedig rendre eldöntöm, hogy na majd most. Talán ha örökké kesztyűt használnék, segíteni. De az is csak addig, amíg rajtam van. Hát ez van.
2023. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld tudatosítani magadban ezt a cselekvést, tudatosan megállítani. Úgy értem, abban a pilanatban, ahogy elkezded rágni, tudatosítsd, hogy "nem, el kell engednem nem szabad". Én lányként a hajammal játszok mindig, azt csavargatom, csomózgatom stb., de ha észreveszem, azonnal megpróbálom abbahagyni és mindig van valami a kezem környékén, amivel helyette játszok úgymond. Persze van, hogy a hajamhoz érek, de akkor tudatosítom megint, hogy ezt nem szabad és abbahagyom, főleg akkor, ha olyan helyen vagyok, emberek között, itthon néha megfeledkezem róla. Meg persze járok pszichológushoz, hogy kezelni tudjam a stresszt.
2023. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!