Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha nagy valószínűs...

Mi a teendő ha nagy valószínűséggel azbeszt került a szervezetembe ?

Figyelt kérdés
Nagyon magam alatt vagyok,mondhatni rettegek.A minap egy légtechnikai fűtés rendszert bontottunk el, ahol a szigetelő anyag valószínűleg azbeszt volt.Bele vágtunk flexel ,és por formájába elkezdett hullni .Rajtam munka védelmi maszk volt ami a szemem is takarta.Viszont mikor nem hullt néha levettem a maszkot pihenéseknél .Viszont így is nagy a valószínűsége hogy azbeszt került a szervezetembe.Tudtam mindig hogy az Azbeszt mérgező ,de azt hittem hogy csak ha hosszú ideig vagy kitéve neki és éveken keresztül szívod.Olvastam hogy letapadnak a szálak a tüdőben .Na most az is az egyik kérdésem ha 1 szál is bekerül a tüdőbe ,akkor már az is garantáltan megbetegít ?Vagy pedig csak ha valóban hosszú éveken keresztűl nagy mennyiség jut be a tüdőbe .Szinte sokkos állapotban vagyok, fogalmam sincs mitévő legyek.Előre is köszönöm a válaszokat

2022. szept. 11. 01:44
1 2
 11/11 Zigethy ***** válasza:
75%

Az azbesztnek több típusa létezik, melyeknek a veszélyessége eltérő. Egészségi szempontból a legfőbb kockázatot a kék (krokidolit) és a barna (amozit) azbeszt jelenti, ezektől, ha bejutnak oda, nem tud megszabadulni a tüdő. A fehér azbeszt (krizotil) viszont kevésbé veszélyes: azzal egy egészséges szervezet sikeresen megbirkózik.

Na mármost: jó lenne tudni, neked melyikkel volt dolgod, ha egyáltalán azbesztről van itt szó.

2022. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!