Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy - hogy nincs félelem...

Hogy - hogy nincs félelem azbeszttel kapcsolatban konvektorok kapcsán?

Figyelt kérdés
Alig találni infót arról, hogy konvektoroknál előszeretettel használtak a tömítéseknél azbesztes anyagot. És vélhetően bőven van a háztartásoknál ilyen konvektor használatba manapság. Sajnos úgy tűnik a nyaralóban is amit elkezdtünk használni. Pedig itt szerintem hatványozottabb a veszély zárt tér és a hőhatás miatt nagyon szépen tud porladni a konvektornál a tömítés. És használat közben szépen szét is szórja a légtérben az azbesztes finom pórszemcséket. Semmit nem találtam olyat aki foglalkozna ilyen konvektor szigetelés cseréjével. Csak komplett konvektor cserével ami kb. 400 ezer lenne mert két konvektor van. Ezt miért nem hájpolta a média 'csak' a palát. Ami ha nem sérül meg nem közvetlen laktérben van mondhatni közvetlen veszéllyel nem bír. (?)

2021. okt. 4. 11:37
 1/3 anonim válasza:
Erre a válasz engem is érdekelne, mert nemrég költöztem egy régi konvektoros lakásba. 2konvektor van, mindkettő a 80-as években készült. Beszéltem a jelenlegi gyártókkal, sajnos a cserén kívül nem tudtak mást mondani. Gázszerelők meg lesz*rják, mert működik jól van az úgy. Úgy tűnik hogy senki sem foglalkozik a jelenlegi eu-s szabályokkal. Sajnos évtizedek mire ezek a régi dolgok eltűnnek. Hiába veszélyesek, magyar fizetésből, magyar mentalitással, addig használjuk amíg még lehet tákolgatni, szerelgetni és egybemarad, működik.
2022. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1983 vagy az előtti konvektorkban volt aszbezt tömítés, felismerhetőek ezek még a régebbi cr1 es szelepről is.
2022. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Továbbá nagyon minimális az a mennyiség amit felhasználtak a konvektoroknál, azok is be vannak èpítve, csak éppen az élük látszik ki.Volt aki azbeszt gyárban dolgozott, szabályosan évekig lapátoltálták a poros azbesztet és még se lett rákos.A konvektorban nagyon pici van,esélye nagyon kicsi, hogy barmit is okozzon.
2022. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!