Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltérő munkaidő, kialvatlanság...

Eltérő munkaidő, kialvatlanság. Ki hogy oldja ezt meg?

Figyelt kérdés

A munkámból adódóan hajnali fél 4kor kelek, de este csak 22-23 óra körül tudok lefeküdni aludni, ezért nagyon kialvatlan vagyok, már megviseli a szervezetem, de mit tegyek?


A párom este 7 körül szokott hazaérni és hogy pár órát együtt is tudjunk tölteni, mindig későn kerülök ágyba. Ha meló után van időm lefeküdni aludni, akkor szinte fel se tudok kelni, elmegy az egész nap azzal, hogy nem csináltam semmit, ilyenkor meg a háztartás úszik... Ezt mások hogyan oldják meg? Imádom a munkám, váltani nem szeretnék, de mikor szabadságon vagyok, simán tudok 8-9 órát is aludni, valószínű ennyit igényelne a szervezetem, nem 4-5 órákat.

Eljutottam odáig, hogy kávén és koffeintablettán élek, de már éberré nem is tesznek, csak remegek tőlük... Félek, hogy ezzel ártok magamnak, de mit tehetnék? Arra gondolom nincs mód, hogy kevesebb alvás is elég legyen nekem...



2022. szept. 11. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Pedig akkor az a megoldás, hogy korábban fekszel le.
2022. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld ki a Valeriana tablettát, ez egy gyógynövényes cucc, segít, hogy kipihentebb legyél. Több cég is gyártja, nálam is tesztelés alatt van épp.
2022. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Mégis milyen munka, hogy megéri tönkre tenni magad érte?


Bocs, de nincs észszerű tanács erre, mert önmagában nem normálisak a munkakörülmények. Igaz, nem írtad, hogyan vannak szabad napjaid.

2022. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Hajnali fél négyes kelés, az nem munka, hanem rabszolgaság.

Mi ez a csodálatos meló?

Miert fekszel ilyen kesőn?

Felborul a cirkadián ritmusod és az komoly következményekkel jár. Borul a hormonrendszer és teljesen tönkre fogsz menni.

Ahova fél négykor kell kelni, tuti nem ér ennyit.

Biztos valami fizikai igénybevétel és ez még rátesz a kialvatlanságodra.

2022. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Keress másik munkahelyet, csak rámész.
2022. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat pedig akkor vagy bealdozod a melod erte, vagy a paroddal toltott par orat.
2022. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Már megint melyik idióta meló az, amit kizárólag 6-kor lehet elvégezni, késő délután nem?
2022. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:

Szép dolog a céltudatosság, de nem lehet mindent feláldozni a munka oltárán. Bármit követsz el a tested ellen, egyszer benyújtja a számlát. Legtöbbször már csak olyankor, amikor már nem is emlékszel rá, hogy valamikor milyen felelőtlen voltál. Hidd el, nagyon alattomos dolog. Én évtizedekig napi két és fél órát aludtam, és a végén már élveztem is! Kaján örömmel gondoltam arra, hogy amíg más az élete egyharmadát átalussza, én megtanítottam a testemet, hogy ugyanannyi év alatt sokkal többet éljek, mint más. A nagy lófäszt! Az inszomniám a mellékvesém tönkretétele miatt alakult ki. Akkor is nyomatta a kortizolt, amikor nem kellett volna.

Ne ess ebbe a csapdába!

2022. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!