Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hetek óta hajnalban felkelek,...

Hetek óta hajnalban felkelek, nem tudom magam kialudni?

Figyelt kérdés
Régebben sem ment a korán kelés, de ha hagytak hétvégén, simán aludtam 9ig. Aztán elkezdődött, h 7ig tudok aludni max. hétvégén is. Most meg ott tartunk, hogy ha iskola van, ha hétvége, fél 5 körül felriadok hetek óta, és nem tudom aludni tovább. Szinte egy rendszer lett a szervezetemnek, most volt szünet, minden nap korán ébredtem. Szörnyen kialvatlan, hulla fáradt vagyok, és elegem van. Mit tegyek, hogy növeljem az alvás időmet? A korán menni aludni nem opció. Kérlek segítsetek! Köszönöm

2022. ápr. 21. 06:32
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Szedj Datif Pc Night-ot, vagy Magne B6 álmot is ajánlom.

Nekem mindkettő segít, én is sajnos ilyen vagyok az elmúlt időben.

Mindkettő recept nélkül kapható a gyógyszertárban, nem hinném hogy rá tudsz szokni (tapasztalatból mondom, meg amúgy is csak gyógynövényes), rajta van az adagolás is. A magne b6 álom pedig ha jól tudom felér egy magne B6-al, így ha esetleg nap közben eddig szedtél, akkor azt hagyd el

2022. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor fekszel le?

Én is fel szoktam kelni fél 5kor, de ez semmiben nem akadályoz a napom többi részében. Rájöttem, hogy hajnali ember vagyok és ehhez igazítottam az életem. Mióta ehhez mérten korán is fekszek le (9 környékén) sokkal pihentetőbb az alvás.

Ha nem kivitelezhetetlen (mondjuk váltott műszakban dolgozol) szerintem próbáld ki a korán fekvést. Max 2 hónap után kipróbálsz más módszert.

2022. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
9,fél 10 körül fekszem le. Viszonylag korán. Köszönöm a válaszokat
2022. ápr. 21. 07:30
 4/4 Senior Séf ***** válasza:

Hajnalra megemelkedik a kortizolszinted. A kortizolt a mellékvesekéreg termeli, ha valamilyen stressz éri a szervezetedet. Márpedig mai életvitel bővelkedik s stresszforrásokban. Mivel te tipikusan hajnalban ébredsz, nagy valószínűséggel a leeső vércukor okozta stressz miatt termelődik kortizol, ami, míg a máj le nem bontja, nem hagyja érvényesülni a melatonint.

Kéne tudni, hogy mikor és mit szoktál vacsorázni.

2022. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!