Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igaz lehet?

Szerintetek ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam hogy a szorongás valamilyen szinten befolyásolja a növekedést.

A folyamatos éveken át tartó szorongás(nyilván tinikorról beszélek). Hormonon miatt gondolom hogy igaz lehet.


Tehát ha én egész gyerekkorom és tinikoromat végig szorongtam akkor most fiatal felnőttként magasabb lennék?


2022. szept. 14. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megmondani, a hosszan tartó stressz semmiképp sem jó, és sokmindent befolyásolhat.
2022. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de inkább súlyosabb esetekre vonatkozik. Szóval az ilyen "mit fog szólni a szomszéd lány" típusú szorongás az a nulla kategória. Az a fajta tudja visszafogni a növekedést ami az egész hormonháztartást megzavarja, az illetőnek kihullik a haja, és kórházi kezelésre szorul. Hasonlóan képzeld el, mint az alultápláltságot. Az nem számít, ha a 60 kilós tinilány fogy 2 kilót. Az már igen, amikor 35 kiló, és infúzión táplálják évekig. Meg ha pl 155 centi vagy szorongva, akkor nyugodtan se lettél volna 190. :) Max 2-3 centire kell gondolni.
2022. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Párom elég alacsony, őt verték kiskorában, nagyon stresszes volt. Lehet összefüggés közte. Magas a vérnyomàsa is.
2022. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem komoly szorongásom volt. Folyamatos sulis basztatások, sokszor hánytam, gyomorgörcs, remegés, rosszullét és hasonlók. Otthon se volt fényes minden.
2022. szept. 14. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Példának itt vagyok erre, 152,5 cm-nél álltam meg 14 évesen (170 és 172 centis szülőķkel, öcsém 180 lehetett, mikor utoljára láttam), sokáig nem is nőttem többet, 36-38 kg voltam, aztán 22 évesen mgyetemre mentem, egy évre rá bejelentkeztem vidékre, hofy kollégiumba mehessek, életemben először éltem viszonylag stresszmentesen és boldogan, pár év múlva aztán kiderült, hogy már 156 cm vagyok. :)

Nyilván többtényezős a dolog, amikor állami gondozott voltam egy ideig, nem sok magas lányt láttam, kimondottan aprót annál többet, de ott azért befigyelt a gyalázatos élelmezés, meg sokuk származott nemzedékek óta alultáplált családból.

2022. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na ezt jó hallani:)

Edzettél, egészséges életmód, úsztál? Vagy csak úgy magától?

2022. szept. 14. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Magától, edzeni fáradt és gyenge voltam, tápkieget nem szedtem, talán néha C vitamint.

igazából nem tudom, 23 és 30 éves korom közt mikor is nőttem azt a 3,5 centit, de most, hogy így rákérdezel, összesen több mint egy évet töltöttem Indiában, nem állítom, hogy ott aztán 100%-ig elmúlt a szorongásom, meg hogy semmi stresszforrás, de azért ott tényleg nagyon jó volt ebből a szempontból is, meg mégiscsak környezrtváltozás, olcsón lehetett jókat enni kajáldában, szóval az sem vokt h fáradt vagyok normális ételt készíteni, elég sokat gyalogoltam is hegyről le, hegynek fel, jobb levegő... gyanús, ennek köszönhető a növekmény.

2022. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Érdekes:D Mennyi idős vagy most?

Sajnos nekem nincs lehetőségem ekkora változásra:D

2022. szept. 14. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Most töltöttem be a negyvenhatodikat. Bezzeg most már egészségesen eszem, tápkiegezek, lehetőség szerint mozgok, de kicsit elkéstem, a legkisebb gond, hogy nőni már nem fogok :D Te mennyi idős vagy és mennyire pici? Engem egyébként olyan nagyon nem zavart az alacsonyságom, pedig anyám feszt rikácsolt, hogy törpe maradok és a cirkuszban fognak mutogatni, mert ő aztán fenn hordta az orrát, amiért magas es vékony volt, engem meg háj-bájnak és seggdugasznak csúfolt, mint valami retarsált óvodás, de valahogy csak a hasam zavart, zavar most is, a magasságom különösebben nem érdekelt.

Elhittem én is, hogy nincs és nem is lesz lehetőségem, még sokkal kisebbre sem... ja, várj, a lelkem mélyén nem hittem el. Mit össze hallgattam hónapokig, milyen eszement vagyok, hogy látássérültként egyedül készülök a vadkeletre.:D Ha nagyon akarod a változást, valami lehetőség adódik, a kényelemről és biztonságról érdemes lemondani, a döntés jogáról viszont nem szabad.

2022. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!