Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Covid gyorsteszttel kb...

A Covid gyorsteszttel kb mennyi ideig mutatható ki a vírus, ha valakinek az első pozitív? Két hétig is lehet aktív az emberben pl?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de az ritka. Variánstól is függ. Nekem van ismerősöm, akinek két hét után is pozitív volt a gyorstesztje, de ő nagyon rosszul is volt, tüdőgyulladása lett, sokáig lázas volt, vérhígítót is kellett kapnia. Végül meggyógyult, úgy tűnik, nem lett maradandó károsodása, bár a haja fele kihullott, de már elkezdett visszanőni. De nem ez a tipikus, hanem hogy pár nap után már negatív a gyorsteszt.
2022. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó. Nekem pl. csak a 4.napon lett +, amikor még nem voltak tüneteim. Amíg tünetek voltak, még - volt. Viszont a tünetektől számítva a 13.napon lett teljesen -.(A 11.-en már nem jött ki rögtön, mint addig, de percek múlva még látszott a 2.csík halványan, de egyértelműen.) Lehet, hogy már a 12.-en is - lett volna, de akkor nem csináltam. Szóval későn kapcsolt, de utána jó sokáig tartotta a pozitívat és nagyon erősen, miközben nem volt semmi bajom. 🤷🏼‍♀️
2022. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első napon, mikor még csak kapart a torkom, mintha megfújta volna a klíma, negatívat teszteltem. Másnap már 37.5-el keltem, ekkor már pozitív lett a teszt. Innentől kezdve a 8. napon teszteltem először negatívat, a családban ez lett a rekord, uyganis szüleim és férjem is a 7. napon lettek negatívak.
2022. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Munkatársam 1 hónapig volt pozitív tünet nélkül.

A cég hetente küldte neki a tesztkocsit.

2022. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most lett negatív pont, 3 és fél hétig voltam pozitív.
2022. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

#1

azért az kemény. és a virhigítót hogy szedte? vagyis miből állapították meg? rossz lett az INR értéke?

2022. szept. 16. 07:03
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, mikor már sok napja, kb két hete volt nagyon rosszul, a háziorvos beküldte a covid-osztályra a kórházban, és akkor csináltak neki mindenféle tesztet (hogy pontosan miket, nem tudom). Azt hiszem, tüdőembóliától tartottak (hogy már van neki, vagy hogy ki fog alakulni), mert a covid gyakran okoz vérrögöt, meg a laboreredményekből is látszott a magas trombózishajlam. Tudtommal ugyanazt az otthoni injekciós vérhígítót írták föl neki, amit műtétek után is szoktak.
2022. szept. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!