Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőtteknek miért fontos...

Felnőtteknek miért fontos hogy megfelelő növekedési hormon termelődjön, ha már nem is nő a testmagasságuk?

Figyelt kérdés
A test növésén kívül milyen más funkciója van még?

2022. szept. 16. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Ez a hormon nem termelődik életünk végéig.
2022. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előttem leírta valaki. Ez kb kamaszkor végéig termelődik, azért sem nő az ember folyamatosan, illetve az ilyen betegség ami a folyamatos növekedési hormont termeli, az ember korai halálához vezet; konkrétan a csontjai benövik az egész testét
2022. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most olvastam egy endokrin kp leírását ott mást írnak a hiányáról:


"A felnőttkori növekedésihormon-hiány többek között nagyobb testzsíraránnyal, izomgyengeséggel, csontritkulással, megnövekedett szív- és érrendszeri kockázattal jár, amelyeken a hormon pótlása javíthat."

2022. szept. 16. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
A hajunk, körmünk életünk végéig nő. Nem lehet, hogy az a cikk, amit olvastál, arra a növekedési hormonra gondol? Nem hiszem, hogy csak egyféle növekedési hormon létezik, csak az a növekedési hormon szűnik meg termelődni, ami a testmagasságunkért felel, nem? Javítsatok ki, ha tévedek, nem néztem most utána, csak leírtam spontán a gondolataim.
2023. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy ugyanazt genetikai kód alapján nem a testmagasság növelésére használja a test felnőtt korban, hanem a haj köröm és egyéb megújítására.
2023. jan. 30. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!