Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha külföldre...

Mi történik, ha külföldre megy az ember és elfelejtette a gyógyszereit magával vinni ?

Figyelt kérdés
Van erre mód, hogy a felírt receptet ott váltsa ki ?
2022. szept. 25. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
1%

Eleve nem értem, miért kellene egy még fiatal embernek "gyógyszereken" élnie igen kevés krónikus beteg kivételével.

Másrészt magyarországi receptet nem lehet máshol kiváltani.

Viszont mindenhol van háziorvos, ott meg tudják vizsgálni, szükséges-e gyógyszerezés, és ha indokolt, fel tudnak azonos vagy nagyon hasonló hatóanyagú szert.

2022. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A "fiatal" ember cukorbeteg, születése óta.
2022. szept. 25. 08:13
 3/10 qkker1 ***** válasza:
90%

Nem tudod külföldön kiváltani a magyar receptet!

Felíratod az orvossal, itthon kiváltják, és kiküldik neked.

2022. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1%

Ahogy látom, egyeseknek nem megy a szövegértés! Világosan leírtam, hogy "krónikus beteg kivételéve".

Másrészt meg aki csak eddig jutott a válaszban, azzal bajok vannak! A továbbiakban pontosan leírtam, mit kell tenni!

2022. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Az EU ban felírt gyógyszer kiválthatot más EU országban is, de csak akkor ha a recepten minden adat rendesen van feltüntetve.


Természetesen a magyarországi tb támogatás max utolag kérhető valahogy, a gyógyszert neked külföldön az ottani teljes áron kell majd megvenned.


Mi váltoittunk már ki romániában magyar receptet anno


Simán elfogadták, igaz ez magyar lakta vidéken volt, és tudott magyarul a patikus, könnyű volt vele a kommunikáció:)

2022. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szereted kiforgatni a szavaimat. Számomra az az alap, hogy egy fiatal ember általában, ha egészségesen él, akkor nem kell neki folyamatosan gyógyszert szedni, és azt, hogy MO-on a megélhetési költségekbe bele kell venni a gyógyszerfogyasztást, soha nem értettem. (ahogy már írtam, néhßany krónikus betegségtöl eltekintve!)

Itt, ahol élek, nem divat gyógyszereken élni, még idösebbeknek sem, nemhogy fiataloknak.

2022. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

6


Semmi köze az egésznek az életmódhoz....



Nekem jó életmód mellett van magas koleszterinem (egyelőre még csak figyelik), refluxom, asztmám, kórosan kevés kalciumot választ ki a vesém és van szívbillentyű-elégtelenségem is, ahogy romlik, arra is gyógyszer kell majd. Gondolom, szerinted ez is az életmóddal függ össze....



Van ismerős, aki nem tud izzadni, van hallókészülékes, van epilepsziás stb.



Igazából egészséges ember nincs, csak rosszul diagnosztizált.

2022. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Értem, hogy a krónikus betegségeket leszámítva, de ezzel együtt is baromság a veleményed.

Nem csak krónikus betegek szednek gyógyszert, és nem kell démonizálni ezeket. Tovabbra is tartom hogy rohadt egyszerű ember vagy ha ezt így kijelented.

2022. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Az ugye megvan, hogy a termékeny nők kb 80százaleka szed fogamzasgátlót élete során legalább pár évig?

Csúnya nők, nem is krónikus betegek, mégis gyógyszert szednek...


🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Rokonok kiváltják itthon és utánaküldik sürgős postával



Az meg hogy valaki zyerekkora óta beteg és nem visz gyógyszert, no comment. Nekem csak 2 éve kell gyógyszert szednem, de mindig van minimum 3 nap tartalék az összes táskámban, mert bármikor bármi közbejöhet

2022. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!