Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha az ember...

AlinaHella kérdése:

Mit lehet tenni, ha az ember nagyon feledékeny?

Figyelt kérdés
A magam 17 évével nagyon rossz memóriám van. Nem emlékszem apróságoktól kezdve-milyen ruha volt rajtam előző nap, mit ettem aznap, hova tettem a dolgaimat/annak ellenére is, hogy nem máshol járt a gondolatom, hanem közben figyeltem, a nagyobb dolgokig-bizonyos eseményekre, amik akár egy hónapon belül voltak,emellett nem gyakoriak-élményfürdő, mozi, nagyobb kirándulás, stb. Annyira nem, hogy nem emlékszem, hogy egyáltalán részt vettem volna rajtuk, hosszas gondolkodás után sikerül csak pár töredéket visszahozni. Ilyen korban még nem jelent komolyabb problémát, de tartok tőle, hogy később rosszabb lesz. Valami tipp, hogy mi lehet ez? Mivel lehet segíteni?

2013. jún. 3. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
szedjél kavintont, vagy Bilobil-t.
2013. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én azt ajánlanám, hogy végezz kisebb gyakorlatokat. Nekünk elsőben az ofőnk állandóan olyan feladatokat adott, hogy nézzünk dolgokat pár percig, majd írjuk fel őket egy papírra. Ez lehet, hogy a hosszútávú memóriádon nem sokat segít, de a rövidtávún lehet, hogy segít. :) Hosszútávúra esetleg azt ajánlanám, hogy vezess naplót (nem kell túl személyesnek lennie, csak írd le a napod főbb eseményeit) és egy pár nap múlva próbálj visszaemlékezni, ha nem megy, akkor pedig olvass vissza. Ezenkívül a verstanulás is segíti a memóriát.


Ui.: Ha nem segít, nem kell lehülyézni, csak segíteni szeretnék, nem vagyok orvos, de még 14 se múltam.

2013. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, 2-es: semmiképp sem foglak a tanácsod miatt annak nézni. Megpróbálkozom velük. : )
2013. jún. 3. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Mg segít csak, de csak szerves magnézium, a magneB6 csak hízlal.


Én tudom, mert memória problémáim vannak epilepszia miatt (kb. mint a Mementó című filmben :D)viszont az intravénán magnézium még nekem is segít.


Jobbulást! :)

2013. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az epis vagyok *intravénás


Amúgy a gingko biolba rajtam csak rontott. Csak a fülem zúgott, meg felcsapta a vérnyomásomat. Nem ajánlanám.


24/N

2013. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!